Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Motifli Bebek Battaniyesi

Çok iyi bildiğimiz iki modeli birleştirerek tek motif yaparak güzel bir battaniye örüyoruz. İlk motifimiz popcorn papatya motifi. Diğeri ise hanım dilendi bey beğendi motifi. Bu iki güzel çok sevilen motifi birleştirerek yeni bir motif oluşturuyor daha sonra bu motifle bebek battaniyesi, örgü elbise modelleri, örgü kırlent modelleri, örgü hırkalar, bebek örgüleri örüyoruz. Renk renk beyaz papatyalar örüyoruz. Sonrasında ise etrafını renkli örgü ipleriyle tamamlıyoruz. Battaniyeyi ise isterseniz motifi dikerek isterseniz de son turda sık iğne ile birleştirerek tamamlıyoruz.

Çiçek motifli en güzel bebek battaniyesi modellerinden bahsedecek olursak daha önce ördüğümüz yeni kare motifli bebek battaniyesi yapılışını incelemenizi öneririm. Renkli birkaç turda tamamlayacağımız kolay örgü modellerinden. Bebek battaniyesi motif yapımı ise kuzey yıldızınızı andıran tek renk motiflerden. Gelelim şimdi kolay motifli bebek battaniyesinin anlatımına.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tığ işi örgü modelleriyle yapılmış harika bir motif daha. Battaniye olarak örüyoruz bu güzel motifi. Renkli kısımlarda artık ipleri kullanabilirsiniz. Beyaz ve sarı hazırladıktan sonra papatyalarımızı örüyoruz. Daha sonra dış kısmında ise dilediğimiz rengi kullanıyoruz.

Kolay Motifli Bebek Battaniyesi

İki farklı boyutta iki farklı renkle örülmüş kolay motifli bebek battaniyesinin duruşunu gördük. Son olarak ise hemen videodan yapılışını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler