Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Modelleri Yapılışı Çeyizlik

Lif modellerinden yine çok zarif bir örnek yapılışı hazırladık. Puf puf yumuşak liflerden. Fıstıklı liflere bir örnek daha. Aralarda baklava dilimleri çok güzel bir hava katmış. Lif modelleri yapılışı çeyizlik olarak örebileceğimiz örneklerden. Tabi günlük kullanım içinde örebiliriz. Modeli farklı iplerle örerek yuvarlak örgü amerikan servis yapımında da kullanabiliriz. Yada örgü paspas modellerinde kullanabiliriz. Eminim çok güzel olacaktır. Fıstıklı yuvarlak lif yapımı kenar kısımlarında gold, gümüş simli iplerde kullanabilirsiniz. Çeyizlik olduğunda biraz daha gösterişli olabilir. Lif modelleri örülüşünde son turda inci eklemeleri yapabilirsiniz. Ortada bulunan çiçek kısmına inci dikebilirsiniz. Ortada bulunan motifte farklı örgü çiçek modellerini de kullanabilirsiniz. Kat kat yapraklı örgü çiçekler çok güzel olacaktır. Lif yapımı için sarı ve beyaz renkleri kullanıyoruz. Ana renk olarak beyazı seçtiysek renkli kısımlarda evde kalan parça ipleri kullanabilirsiniz.  Atıl ipleri de değerlendirmiş oluruz. En güzel lif modelleriyle değerlendirmiş oluruz.

Çeyizlik Lif Nasıl Örülür?

Yuvarlak lif modellerine fıstıklarla hazırladığımız, trabzanlarla hazırladığımız harika bir örnek yapılışı. Lif modelleri yapılışı çeyizlik olarak öreceğiniz harika örneklerden sadece bir tanesi. İç kısım rengi beyaz seçip dış kısımda istediğimiz rengi kullanabiliriz. Lifin kenarında kullanılan örnek iç kısım modeliyle çok uyumlu olmuş. Sizde beğendiğiniz kenar oyası modelleriyle lifi tamamlayabilirsiniz.

Lif Modelleri Yapılışı Çeyizlik

Çok güzel duruyor değil mi. Sıra geldi bu güzel modelin yapılışını izlemeye. Çeyizler için günlük kullanım için öreceğimiz kolay ve gösterişli modellerden. Hadi anlatıma geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler