Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oval Lif Modelleri

Yepyeni bir lif modeli daha. Oval lif modelleri örneği arayanlar için süper bir örnek. Oval lif modellerinden daha önce farklı örneklerin yapılışını hazırlamıştık. Mesela tepsi lif modelleri olarak da bilinen harika bir örnek var. Oval lif yapımı kenarı bordürlü çok beğeneceğiniz bir örnek. Dantel tepsi örtüsü modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Çiçekli uzun lif modelleri de yine oval lif modellerine üzeri çiçekli çok güzel bir örneğin tarifi. Farklı lif örnekleri örmek isterseniz, çocuklarınıza özel lif örnekleri örmek isterseniz meyve desenli lif modellerini de örebilirsiniz. Daha çok modelimiz var. Bu modellerin hepsine önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. İşte baklava dilimli yeni oval lifin yapılışı.

Lif Örnekleri Yapılışı Açıklamalı

Oval lif modelleri yapılışı için 3 renk lif ipi kullanıyoruz. Sizler renkleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tığ olarak 2 numaralı tığ kullanıyoruz. Lifimize 3 zincir çekerek başlıyoruz. İçine bir fıstık tepesine alt yuvaya bir fıstık yaparak ilk sıramızı oluşturuyoruz. Diğer sıralarda sonlarda artırarak 5 sıra yapıp daha sonra her sırada eksiltiyoruz. Tek 1 fıstık kalana kadar bir baklava dilimi oluşturuyoruz. Bu baklava diliminden 4 tane yapıyoruz. Ve bunları üzerinden fıstık tekniği uygulayarak birleştiriyoruz. Birleştirmeden sonra etrafından 2 sıra geçiyoruz daha sonraki sırada üçgen dilimler oluşturuyoruz. En son sırada ikili fıstık ile pıtırcıklar yapıp lifimizi bitiriyoruz. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Oval Lif Modelleri

Oval Lif Modelleri 2

Oval Lif Modelleri 1

Lifimiz çok güzel görünüyor değil mi. Beğendiyseniz ve örmek isterseniz tüm detaylara aşağıda bulunan videodan ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=wL3v4EBe9Ds&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2XunXFIvedjKXc2HVERSP1GggXQJJBA5MpC9RMG8EHp0V9O9PsQSuXTQk

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler