Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Modelleri ve Yapılışı Anlatımlı

Lif modellerinden yepyeni çok güzel bir lifin yapılışıyla devam ediyoruz. Sade ve kullanışlı liflerden. Yuvarlak lif modellerinin nasıl örüldüğünü öğrenecek daha sonra elimizde olan renklerle hemen örmeye başlayacağız. Birbiri ile uyumlu 3 renk kullanılarak örülmüş liflerden. İçinde baklava dilimi yıldız lif modellerinden bir parça dış kısmında ise yıldız lifi tamamlayan yuvarlağa çeviren kısımların olduğu banyo lifi modellerinden. Çeyizlik lif modelleri veya günlük lif modelleri olarak keyifle kullanacağınız örneklerden. Liflerde yeni lif modellerinin yapılışını hazırlamaya devam ediyoruz. Mesela geçtiğimiz günlerde hazırladığımız renkli kare lif örneği yapılışı parça yarım lif iplerini kullanmak için çok iyi bir model. Tabi ördüğümüz liflere birde güzel kenar oyası modelleri eklemek gerek. O halde lif kenarı modelleri yapılışına göz atabilirsiniz. Çapraz fıstıklı kolay lif modeli yapılışı da ilginizi çekecek modellerden. Daha fazlası için diğer modelleri inceleyebilirsiniz. Şimdi lif modelleri ve yapılışı anlatımlı modelin detaylarını öğrenelim.

3 Renkli Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

2 renk mavi tonlarında bir ip ve beyaz renk kullanılarak örülmüş harika bir lif. Yine her renk düzeniyle örüldüğünde muhteşem güzellikte olacak. Sanki 3 boyutlu gibi duran modelin iç kısmını baklava dilimi motiflerle örüyoruz. Daha sonra birbirine ekleyip yuvarlağa tamamlayan dış kısmını örüyoruz.

Lif Modelleri ve Yapılışı Anlatımlı

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde son olarak videoya geçelim. Detaylı yapılışıyla lif modelleri ve yapılışı anlatımlı örneği öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler