Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Kenarı Modelleri Yapılışı

Şimdi lif örneklerimizde kenar süsü olarak kullanacağımız bir örneğin yapılışını hazırladık. Lif kenarı modelleri yapılışı ile liflerinizi tamamladığınızda artık daha şık görünecek. Sade lif modellerini, düz lif modellerini güzel kenar oyası modelleriyle hareketlendirebilirsiniz. Liflerin kenarını fırfırlarla, ponponlarla, fıstıklarla veya değişik kenar oyası örnekleriyle tamamlayabilirsiniz. Çiçek motifleriyle bitirebilirsiniz. Az sonra öğreneceğimiz kenar modelini 2 renk olarak çalışıyoruz. Ama bence tek renk olarak da çalışabilirsiniz. Mesela daha önce zambak lif modeli nasıl örülür paylaşmıştık. Bu model düz yuvarlak lif modelleri olarak örülüp kenarı zambak çiçeği ile tamamlanmış bir model. Farklı bir kenar oyası örmek isterseniz tek renkle ördüğümüz kolay battaniye kenar oyası yapılışına göz atabilirsiniz. Kolay ve şık duran örneklerden. Liflere de çok yakışacak. Kenar oyası tığ işi örneği de yine liflerde kullanılmıştı. Mutlaka görmüşsünüzdür. Hazırsanız lif kenarı modelleri yapılışının nasıl örüldüğünü öğrenmeye geçelim.

Lif Kenar Süsü Nasıl Örülür?

Kare lifler, uzun lifler ve kese lifler ördük. Sıra geldi kenar süsünü kondurmaya. Bugün çeşit çeşit liflerimizde kullanacağımız bir kenar süsü yapılışı hazırladık. Yine lifin içinde bulunan 2 renkle veya lifi tamamlayacağımızı düşündüğümüz 2 renk seçerek kenar süsünü örüyoruz. Süsümüzü ördüğümüzde ise aşağıdaki gibi duracak.

Lif Kenarı Modelleri Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen videoya geçelim  ve detaylarıyla lif kenarı modelleri yapılışını öğrenelim. Böylece liflerimizde kullanacağımız bir kenar oyası daha öğrenmiş olacağız. Tabi bu modeli sadece liflerde değil farklı kumaşlar kenarında da kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler