Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Hayat Bahçesi Lif Modelleri

Lif modellerinden harika bir örnek. Artık ipleri değerlendirmek için de çok güzel bir model. Renkli hayat bahçesi lif modelleri kutu kutu, kare kare örülen bir örnek. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz bir lif. Renkli lifleri uzun lif modelleri olarak da tasarlayabilirsiniz. Renkli liflerden istediğiniz renklerde ayarlayabileceğiniz yuvarlak lif modelini de örebilirsiniz. Kasnak çiçeği lif yapılışı da çiçeklerde renkleri kullanabileceğiniz bir örnek. Uzun, kare, yuvarlak örebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz lif yapılışının detaylarına geçelim. Renkli hayat bahçesi lif modelleri nasıl örülür izleyelim.

Renkli Lif Nasıl Örülür?

Renkli hayat bahçesi lif modelleri yapılışı hazırladık. İstediğiniz renklerde tasarlayabilirsiniz. Sizlere 2 farklı renkte örülmüş model de hazırladık. Model için 4 renk lif ipi, 2 mm tığ ve makas gerekli.

Renkli Hayat Bahçesi Lif Modelleri

Lifimiz kutu tekniği örgü ile örülmüştür. Dilediğiniz renklerle örebileceğiniz modelimizi kalan iplerinizi değerlendirerek de örebilirsiniz. 6 fıstık olarak başlayıp 6 sıra olarak ikili fıstıklar yapıp kapatıyoruz. Kare bir parça örerek lifimizin ortasını oluşturuyoruz. Karşılıklı olarak kalp temasını oluşturduğumuz lifimizin iki kenarında 6 fıstık olarak kutu tekniği örüyoruz. Köşe dönüşlerde kapattığımız ikili fıstığın üstüne tek fıstık yapıp kapattıktan sonra tekrar fıstık yapıp köşedeki yere ikinci fıstığı da yapıp kapatarak köşe dönüşünü sağlıyoruz. Kenarlardaki kalp uygulamasından arada kalan boşlukta iki sıra yine farklı bir renkle kutu tekniği olarak ördükten sonra bundan sonraki aşamalarda da kenarlarda kalp uygulamalarını iki farklı renk kullanarak da yapıyoruz. Son olarak kare lifimizi tek fıstık yapıp kapatıp fıstık ustlerine 3 lü pıtırcıklar yaparak dört kenarda bu işlemi yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

Renkli Hayat Bahçesi Lif Modelleri 1

Renkli Hayat Bahçesi Lif Modelleri 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler