Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Lif Modeli

Lif modellerinden sizlere yepyeni bir modelin yapılışını hazırladık. Yuvarlak lif modeli tarifini sizlere hem anlatımlı hemde videolu olarak hazırladık. Lif örneklerinden nazar boncuğu yuvarlak lif yapımı da çok güzel. Yine yuvarlak tek renk lif modelleri çok seveceğiniz modellerden. Lif örnekleri yapılışı açıklamalı modelin tarifine geçelim.

Kolay Lif Modelleri Yuvarlak

Yuvarlak lif modelinden üçgen dilimlerle hazırlanmış modelin kısaca yapılışına değinelim. Daha sonra videolu tarifini izleyelim. Lifmizde bonbon marka kristal lif iplerini kullandık. Birkaç farklı tonda renklerle kombinledik. Tığ numaram 7 , 1.30 mm.

1. sıra = Lifimize 6 zincir çekerek başlıyoruz , ilk zincirin içine batarak küçük bir halka oluşturuyoruz. Bu halkanın içine aralarda 2 zincir çekerek 6 tane fıstık yapıyoruz , ben fıstıklarımı 5 kere dolayarak ördüm , ipiniz inceyse 6 kere de dolayarak fıstıklarınızı yapabilirsiniz.

2. sıra =Bu sırada renkli ipimize geçiyoruz ben lacivert rengini kullandım bu sırada , ilk yapmış olduğumuz fıstık üzerine beyaz ipimizle bir fıstık örerek , aralarda çekmiş olduğumuz 2 zincirli kısma bu yuvalara renkli ipimizle 1 fıstık yapıyoruz , dilimlerin başındaki ve sonundaki beyaz fıstıkların her zaman üzerine beyaz ipimizle fıstıklar yapıp sadece aradaki boşluklara renkli iplerimizle fıstıklar örerek devam edeceğiz.

3.sıra =Bu sırada yine ilk yapmış olduğumuz beyaz fıstık üzerine beyaz fıstık yapıp , aradaki iki boşluğa da renkli ipimizle iki fıstık yapıyoruz.

4.sıra = Yine sıra başında aynı şekilde bir beyaz fıstık ve sonrasında bir renkli fıstığı yapıp , diğer renkli ipimize geçiyoruz ben burada daha açık bir mavi ton kullandım ..Burada dikkat etmeniz gereken renk geçişleri yaptığınızda dilimlerin tam ortasına denk gelmesi , ve lifin üst kısmına kadar bu şekilde renkli ve beyaz ipliğin üzerinden yürüterek fıstıkları üçgen görünümü alacak şekilde örmeye dikkat etmeniz gerekiyor.

Her dilimin sonunda 14 fıstık oluncaya kadar bu şekilde ördükten sonra artık renkli iplerimizi keserek beyaz ipimizle devam ediyoruz. 3 sıra tamamıyla fıstıkları aralara batarak sadece dilimlerin başındaki ve sonundaki fıstık tepelerine batmayı unutmadan lifimizi bitiriyoruz.

Yuvarlak Lif Modeli

Yuvarlak Lif Modeli 1

Yuvarlak Lif Modeli 2

Yuvarlak Lif Modeli 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler