Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Tek Renk Lif Modelleri

Üzerini istediğiniz örgü aplike modelleri ile süsleyeceğiniz yuvarlak lif modellerine fındıklı bir örnek hazırladık. Yapılışı video anlatımlı çok hoş bir örnek. Yeni tasarım bir örnek. Yuvarlak lif modellerinde alt tabanı aynı şekilde örüp dilerseniz üzerine farklı süslemeler yapabilirsiniz. Yeni yuvarlak lif modellerinin üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Puf çiçekli yuvarlak lif yapımı olarak kullanabilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz yeni yuvarlak tek renk lif modelleri yapılışına geçelim.

Fındıklı Lif Nasıl Örülür?

Yuvarlak tek renk lif modelleri yapılışı var sırada. Yine çok güzel bir model lif yaptık. Bu lif modeli yenilik olsun çeyizlerinize olmazsa olmaz dedirtecek bir modelimiz. Gün geçtikçe modellerde değişiyor bu defa Karadenizin meşhur fındık figürlü bir lif modeli ördüm.

Yuvarlak Tek Renk Lif Modelleri

Lifimiz için 4 renk, beyaz, açık yeşil, koyu yeşil ve kahverengi renkleri kullandım. Yıldız tekniği çalıştım tırabzan çalıştım ve çek sündür tekniği çalıştım. 8 no tığ kullandım. Papatya taban üstüne uyguladım. Ve nasıl ördüğümüz ise ilk olarak 6 fıstıkla başlayıp 6 dilim hallinde dokuz sıra ördüm. Ardında geri eksilterek üç sıra daha ördüm taban kısmını bitirdim. Süslemesini de koyu yeşil renk ile yaprak sık iğne tekniği ile ördüm yaprağın sap kısmından beyaz tabanımıza tutturdum. Fındık figürünün çotanaklarını açık yeşil ile tırabzan ördüm üstüne çek sündür yaptım ipi koparmadan bırakıp alt tarafa kahve ile uzun bir dolgu fıstık ile fındık yaptım ve yeşili tekrar tığıma takıp çek sündür yaptığım yerden tutturdum ve alt kısımdan beyaz tabanıma tutturdum. Beyaz tabanın üç dilimine üçlü çotanaklı fındıklı süs üç dilime ikili çotanaklı fındıkları yaprakların sap tarafına tutturdum. Hepsi bitti kenar oyası ördüm bitirdim. Yine beğeneceğinizi bildiğim çeyizler için çok hoş göz alıcı bir çotanaklı fındık lif lif ördüm bitti.

Yuvarlak Tek Renk Lif Modelleri 2

Yuvarlak Tek Renk Lif Modelleri 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler