Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalpli Yuvarlak Lif Yapılışı

Lif modellerinden yeni çok hoş bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Tamamlandığında kenarında çok güzel renk renk kalpler oluşuyor. Bu yüzden adı kalpli yuvarlak lif yapılışı. Kırmızı beyaz renklerle örebilirsiniz. Kalpleri her renkle yapabilirsiniz. Ana renk olarak da beyaz dışında da tüm renkleri seçebilirsiniz. Kalpli lifleri çeyizlik lif modelleri olarak veya çocuklarınıza özel lif örnekleri olarak örebilirsiniz. Lifin iç kısmında bulunan beyaz kalpler üzerine küçük el nakışlarından süslemeler yapabilirsiniz. Yine sade haliyle de çok güzel.

Bu paragrafta biraz kalpli liflerden bahsedeceğiz. Mesela kalp motiflerle örülen kalpli lif örneklerini severek öreceksiniz. Renkli kalplerden oluştuğu için daha önce ördüğümüz renkli lif iplerini burada kullanabilirsiniz. Kalpli lif örnekleri ve yapılışı ise kare lif modellerinden oluşuyor. İçinde kalp yer alıyor. Kullanışlı liflerden. Hazırsanız iplerimizi ve tığımızı hazırlayalım kalpli lif nasıl örülür öğrenelim.

Yuvarlak Kalpli Lif Nasıl Örülür?

Yuvarlak lif modellerinden güzel bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Ortada beyaz kalpler dış kısımda renkli kalpler yer alıyor. Renkli kalpleri 2 -3 ve daha fazla renkle veya tek renk olarak da örebilirsiniz. Lifi yıldız tekniği ile örüyoruz.

Kalpli Yuvarlak Lif Yapılışı 1

Kalpli yuvarlak lif yapılışını tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. O halde videoya geçelim ve lifin nasıl örüldüğünü öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler