Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lale Lif Modelleri

Lif örneklerinde lale modellerini çok kullanıyoruz. Çiçekli modelleri çok örüyoruz. Ve çok yakışıyor. Çok beğeneceğiniz lale lif modelleri yapılışı daha hazırladık. Laleli modeller arasında laleli uzun lif yapılışı, üçgen motifli lale lif yapılışı gibi birçok model tarifi var. O modellerimiz arasına kare şeklinde lale lif modelleri tarifi ekledik. Laleleri sadece liflerde değil iğne oyalarında da kullanıyoruz. Laleli iğne oyası modelleri çok seveceğiniz bir örnek. Yazmalarınıza lale açtıracak. Hadi yeni model lale lif modelleri nasıl örülüyor izleyelim.

Laleli Lif Nasıl Örülür?

Lale lif modelleri yapılışı için 4 renk lif ipi kullanıyoruz. İstediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Modelde lila, beyaz, yeşil ve sarı ip kullanılmış. 2 no silikon saplı tığ kullanılmış. Lifimiz üçlü yıldız tekniği ile örülüyor ve aynı parçadan 4 tane örüp birleştirme yapıyoruz. Beyaz ipimiz 3 zincir çekerek 11 tane üst üste fıstıklar yaparak başlanıyor. Bir sıra tamamlanıyor. Diğer sırada beyaz ipimizle bir sıra daha yapıp 3 ünü sırada yeşil ipimizle lalemizin yapılışına başlıyoruz. Her sıra farklı renklerimizi kullanarak lale modelimizi örüp tamamlıyoruz. 2 sıra beyaz üçlü yıldız tekniği yaparak bir parçamızı tamamlıyoruz. Beyaz zemin üzerine uyguladığımız laleyi lila rengiyle başlayıp aynı tekniği uygulayarak tamamlıyoruz. 2 beyaz zemin üzerine 2 de lila zemin üzerine 4 parça hazırlayıp beyaz ipimizle fıstıklar yaparak parçalarımızı birleştirip bir büyük kare lif yapıyoruz. Kenar oyamızı yaparak lifimizi bitiriyoruz. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Lale Lif Modelleri

Bittiğinde lifimiz yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi tüm detayları ile nasıl örüldüğünü izleyelim. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=r06WNTkNS5k&feature=youtu.be&fbclid=IwAR28P8-36Avru3pgzfJNbCJv-8lKC0RzqbiUmzc8E890prpy_iA-ZP5twoM

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler