Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sepet Motifli Lif Örneği

Lif modellerinden çok beğeneceğimiz bir örnek daha. Sepet motifli lif örneği. İçinde çiçekleri olan yeni modeli çok seveceksiniz. Sepetin içine örgü çiçek motifleri, el nakışı çiçek motifleri, kanaviçe çiçek modelleriyle süslemeler yapabilirsiniz. Sepet lif örneği göz alıcı güzellikte. Görür görmez örmek isteyeceğiniz çeyizlik lif modellerinden. Lif örneklerimizde sepetleri ve çiçekleri kullanmayı çok seviyoruz. Mesela kuşlu lif yapımı sepet örüp yuvaya çevirdiğimiz ve yuvanın içine kuşlar yerleştirdiğimiz örneklerden. Sepet lif yapımı ise yuvarlak lif modellerine örnek. Sepet ördük ve içine renk renk örgü çiçek modelleri ekledik. Çiçekli sepet lif yapılışı ise sepeti çiçek olarak ördüğümüz örneklerden. Son olarak sepet lifin yapımından bahsedelim. Eminim çok beğenecek renk renk en yeni lif modellerinden öreceksiniz.

Sepet Motifli Lif Nasıl Örülür?

Üçgen motifleri andıran dilimler örüyoruz. Daha sonra bu dilimleri birleştirerek kenarları zikzaklı yuvarlak life çeviriyoruz. Üzerine örgü çiçek ve sepet askısı ile tamamlıyoruz. Ortaya çok şık yepyeni tasarım lif çıkıyor.

Sepet motifli lif örneği için ana renk olarak kahverengi ve beyazı kullanıyoruz. Çiçekleri ise istediğimiz renklerde yapıyoruz. Mesela daha önce ördüğümüz liflerden kalan parça ipleri bu kısımda değerlendirebiliriz. Yine sepet için yeterli uzunlukta kahverenginiz varsa kullanabilirsiniz. Mesela kırmızı sepetler örüp içine mavi çiçekler yapabiliriz. Sizce nasıl olur?

Sepet Motifli Lif Örneği 4

Son olarak ise hemen lifin nasıl örüldüğünü izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler