Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Kare Lif Modeli Yapılışı

Kolay kare lif modeli anlatımı hazırladık. Lifi örerken kutu tekniğini kullanıyoruz. İçinde geometrik desenleri barındıran çok şık duran kolay lif modeli yapılışı. Üstelik kullanışlı. Günlük kullanımda veya çeyizlik lif modelleri olarak örebilirsiniz. İç kısımda bulunan renkli yerler için parça iplerinizi kullanabilirsiniz. Böylece artık ipleri de değerlendirmiş harika bir lif örmüş oluruz. Kutu tekniği, yıldız tekniği, fıstık tekniği liflerde çok kullanılan 3 temel teknik. En çok yıldız kullanılıyor. Ve ilk çıkan örülen tekniklerden. Liflerde şekil seçeneği de oldukça fazla. Kare, yuvarlak, üçgen lifler, uzun lifler, kese lifler gibi. Bugün kolay kare lif modeli yapılışı hazırladık. Takım lif modelleri olarak ta tasarlayabileceğiniz güzel kullanışlı modellerden.

Lif modelleri çeyiz hazırlığına başladığımızda en çok ördüğümüz örgülerin başında geliyor. Kültür olarak bizde çok önemli. Her kişiye özel lifler tasarlayıp mutlaka kullanıyor temizliğimize özen gösteriyoruz. Özellikle çeyizler için en güzel lif modellerini örüyoruz. Daha önce görülmemiş örnekler arayıp buluyor kızlarımızın, oğullarımızın çeyizlerine veya hediyelik fikirler olarak lifleri örüyoruz. Mesela zambak lif modeli nasıl örülür videolu olarak paylaşmıştık. Çeyizleriniz için yuvarlak lif modellerini örebilirsiniz. 3lü takım lif modeli yapılışı tam çeyizlik. Fıstıklı lif modellerinden takım olarak örülen tariflerden. Ek olarak söylemek gerekirse takım değil parçaları tek tek de örebilirsiniz.

Kolay Kare Lif Nasıl Örülür?

Her renklerle örülecek harika lif anlatımı hazırladık. Motifler halinde bütün olarak örülüyor. Bu yüzden büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hatta bebe yünleriyle bu tarz bebek battaniyesi örebilirsiniz. Farklı kalınlıkta iplerle örgü paspas modelleri de örebilirsiniz. Kalın iplerle fıstıkları yapmak zor olabilir veya kullanış açısından iyi olmaz diye düşünürseniz fıstık yerine 3 lü trabzan yapabilirsiniz.

Kolay Kare Lif Modeli Yapılışı 3

Son olarak gelelim modelin yapılışına. Kolay kare lif modeli yapılışı yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler