Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nakışlı Lif Nasıl Örülür?

Lif modellerinden yine güzel bir örnek anlatımıyla devam ediyoruz. Çok beğenilecek yepyeni bir örnek. Lif örnekleri üzerine rokoko nakışı işliyoruz. Rokoko nakışı işleyerek liflerimizi renklendiriyoruz. Tohum işi, rokoko nakışı ile farklı desenlerde de liflerimizi süsleyebiliriz. Çeyizlik lif modelleri olarak yapacağımız harika bir örnek. Dilim dilim örüp üzerini yuvarlak lif modelleri olarak tasarladığımız tariflerden. Bu güzel model için Suzan’ın Elişi dünyasına teşekkür ediyoruz. Liflerde örgü aplike modelleriyle yada üzerine örülen süslemelerle tasarımlar oluşturmayı seviyoruz. Mesela gül goncası lif modeli yapılışı çok beğenilecek örneklerden. Yıldız lif modellerinden bir anlatım. Kırmızı güller, sarı güllerle birçok lif örebilirsiniz. Uzun lif modeli yapımı lifi örerken desen uyguladığımız tariflerden. Daha fazlası için önceki içerikleri inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni model olan nakışlı lif modellerine geçelim.

Nakışlı Lif Modeli Yapılışı

El nakışı modelleriyle süslediğimiz çok hoş bir örnek var sırada. Rokoko nakışı, brezilya nakışı teknikleriyle yapılmış çok güzel lifler tasarlayabilirsiniz. Tıpkı birazdan paylaşacağımız model gibi. Yuvarlak lif, kese lif, uzun lif modelleri örüp üzerini sevdiğimiz desenlerle süsleyebiliriz.

Nakışlı Lif Nasıl Örülür?

Lifimizi istediğimiz renklerde örebiliriz. Üzerini ise yine istediğimiz renklerle süsleyebiliriz. Oya ipleri, nakış ipleri kullanabiliriz. Daha kabarık durmasını isterseniz lif iplerini de kullanabilirsiniz. Tek kat veya 2 kat yaparak.

Nakışlı Lif Nasıl Örülür? 1

Nakışlı Lif Nasıl Örülür? 3

Nakışlı Lif Nasıl Örülür? 2

Nakışlı lif modelinin bittiğinde nasıl durduğunu gördük. Eğer hazırsanız hemen nakışlı lif nasıl örülür izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler