Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Renkli Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı

Lif modellerinden muhteşem bir örneğin anlatımıyla devam ediyoruz. 3 renkli yuvarlak lif modeli yapılışı. Ana renk olarak beyaz seçiyoruz. Daha sonra aynı rengin bir açık birde koyu rengini seçiyoruz. Daha sonra yuvarlak lif modellerini örmeye başlıyoruz. Tabi modeli sadece 3 renk ile değil çok renkli olarak da örebilirsiniz. Yada tek renk tercih edebilirsiniz. Model çok güzel. Mesela aynı örneği örgü paspas modellerinde veya örgü amerikan servis modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü çanta modelleri örüyorsanız yuvarlak taban olarak kullanabilirsiniz. Tur sayılarını ayarlayarak çantanızın boyutlarını da ayarlayabilirsiniz. Örgü mandala modelleri olarak da örüp çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz. Lif modelleri sadece lif olarak değil farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanılabilir. Az önce saydığımız örneklerde olduğu gibi. Kolay lif modellerinden. Hem de gösterişli. Çeyizlik lif modelleri olarak örebilirsiniz. Sevdiğiniz renk düzenlerinde örebilirsiniz. Mesela takım lif modellerinde kullanabilirsiniz. Takıma uzun lif modelleri, yuvarlak lif modelleri ve kese lif modelleri ekleyebilirsiniz.

Yeni lif modellerinden çiçekli yuvarlak lif modeli yapılışı da yine fıstıklarla yapılmış sade, gösterişli ve kullanışlı modellerden. Son zamanlarda çok gösterişli ama kullanışlı olmayan lifler tasarlanıyor. Bana göre bu tarz sadece ve kullanışlı modeller örmek daha doğru geliyor. Sizce nasıl lifler örmeli. Yeni nazar boncuğu lif yapımı da aynı şekilde sade ve kullanışlı. Çok zarif. Daha fazla lif örneklerinin yapılışına önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Şimdi 3 renkli yuvarlak lif modeli yapılışını izleyelim.

3 Renkli Lif Nasıl Örülür?

Mavi tonlarıyla örülmüş güzel bir lif örneği. Ortaya sarı da ekleyerek nazar boncuğu lif modelleri olarak örebilirsiniz. Fıstıklarla yapılmış lif, lif örmeye yeni başlayanlar için uygun bir model.

3 Renkli Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı 1

3 Renkli Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı

Muhteşem görünüyor değil mi. Eminim lifin nasıl örüldüğünü merak ediyorsunuz. O halde hemen 3 renkli yuvarlak lif modeli yapılışını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler