Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı

Lif modellerinden şahane bir örnekle devam ediyoruz. Örüp tamamladığımızda çiçek görünümü oluşuyor. Çiçekli yuvarlak lif modeli yapılışı. Çeyizlik lif modelleri, günlük kullanım lif modelleri olarak örebilirsiniz. Satış için veya hediyelik fikirler olarak da yuvarlak lif modellerini örebilirsiniz. Yine renklerle istediğimiz gibi oynayacağımız bir örnek. Lif yapımında şöyle bir uygulama yapabiliriz. Örgü mandala modellerinden görünüm elde edebiliriz. Her turda renk değişikliği yapabiliriz. Böylece bu lifi örerken artık ipleri, parça ipleri de kullanabiliriz. Yuvarlak lif modellerinden birkaç parça örerek farklı tasarımlarda oluşturabiliriz. Mesela 2 tane örerek kese lif modellerine 3 tane örerek uzun lif modellerine örnekler örebiliriz. Yuvarlak lif modelleri örneklerinden oluşan takım lif modellerine yeni tasarım örmüş oluruz. Nazar boncuğu yuvarlak lif yapımı takım olarak örebileceğiniz fıstıklarla yapılmış bir model. Kolay örgü lif modellerini takıma çevirerek ağırlaştırmış çeyiz kıskandıracak örneklere çevirmiş oluruz. Çiçekli yuvarla lif modeli yapılışı da aynı şekilde takımlara çevrilebilir. Hazırsanız tarife geçelim.

Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Birçok renk uyumuyla öreceğiniz çok güzel bir örnek daha. Ortadan başlayıp dışa doğru büyüyen bir model. Bence bu modelden farklı örgülerde olur. Farklı ipler kullanarak örgü amerikan servis, örgü paspas modelleri olarak da örüp kullanabiliriz.

Çiçekli Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı 1

Çiçekli Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı 2

Çiçekli Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı

Ortasını sade bırakabilir, tek renkle başlayabilir, 2 rengi kullanarak başlayabilirsiniz. Yada lif çiçeği ile süsleyebilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Şimdi ise çiçekli yuvarlak lif modeli yapılışının anlatımını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler