Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Elazığ İşi Lif Yapılışı

İki şişle Elazığ işi lif yapılışı hazırladık. Türkçe videolu yapılışıyla lifin detaylı yapılışını öğreneceğiz. Aynı zamanda örneği örgü elbezi modelleri, bebek battaniyesi hatta örgü paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Motif motif örüp motifleri birleştirerek kilim desenli duran örgü paspaslar örebilirsiniz. Lif modellerinde şişle örülen çok güzel lifler paylaştık. Mesela ördüğümüz liflerin kenarına uygulayacağımız çok şık kenar oyası modelleri anlatımı hazırladık. 4 farklı kenar oyasının yapılışına şiş örgü lif modelleri 4 farklı kenar oyası yapılışından ulaşabilirsiniz. Şişle lif yapımı modellerinde veya bebek battaniyesinde kenar oyası olarak kullanabilirsiniz. Elazığ şiş lif modelleri için videoya geçelim. Hemen lifin yapılışını öğrenelim.

İki Şişle Lif Yapımı

Köşeden köşeye kare liflerimizin farklı modellerini türetmeye devam ediyoruz. Yine selanik model ile farklı bir desen yapmaya çalıştık. Ortaya çok güzel farklı işlerin çıkacağı bir sonuç çıktı. Modelimiz selanik ile V şekilde ilerlerken lifimizin orta kısmında baklava desen ve lifin bitiminde iç içe 2 kare şeklini oluşturuyor. Hangi yönden bakarsanız muhteşem bir model. Selanik, haraşo ve ajurlarla oluşturduğumuz lifin hayal gücü ile farklı bir çok versiyonunu elde edebilirsiniz.

Lifimizin modeli bir çok işe dönüştürülebilir. Genelde uçtan uca örülürken isterseniz şal yapıp istediğiniz büyüklüğü elde edince sonlandırabilirsiniz. İsterseniz bebekler için yumuş yumuş iplerle sıcacık tutacak battaniyeler örebilirsiniz. Masa örtüsü, runner belki sizlerin hayal dünyasında çok şaşırtacak işlere dönecek birçok güzel iş çıkabilir. Yaptığınız her işte farklı bir güzellik olacağını düşündüğümüz model ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Adım adım iki şişle Elazığ işi lif yapılışını öğrenelim.

İki Şişle Elazığ İşi Lif Yapılışı

İki Şişle Elazığ İşi Lif Yapılışı 1

İki Şişle Elazığ İşi Lif Yapılışı 2

Battaniyeler, şallar, lifler, paspaslar… Birçok modelde kullanacağımız iki şiş lifin yapılışına geçiyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler