Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sıralı Çiçekler Lif Örneği Yapılışı

Lif modellerinden çok hoş bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Model bütün olarak ilerliyor. Fakat örerken çiçek desenleri oluşuyor. 2 renkli lif modellerinden. Bence bu modelle çok güzel örgü paspas modelleri, örgü bebek battaniyesi modelleri örülür. Sıralı çiçekler lif örneği yapılışı çok şık çok zarif. Kolay lif modelleri olsun hem de dikkat çeksin gösterişli olsun diyorsanız bu model tam sizlere göre. Kare lif modellerini dilerseniz birkaç parça ekleyerek takım lif modellerine çevirebilirsiniz. 2 li takım lif modelleri, 3 lü takım lif modelleri örülebilir. Takımın parçaları ise çok sevilen uzun lif modelleri ve kese lif modellerinden oluşabilir. Çeyizlerde, bohçalarda takım lifler çok şık duruyor. Kızlarınızın, oğullarınızın çeyizlerine bohçaya koymak için takımlar örebilirsiniz.

Liflerde tığ işi örnekleri kullandığımız kadar şiş örgü örneklerini de kullanıyoruz. Özellikle yöresel liflerde şişler çok kullanılıyor. Mesela Elazığ lif modelleri yapımı çok şık battaniyelerde de kullanılacak modellerden. Daha fazla lif anlatımı için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Çiçeklerden oluşmuş kenarı çiçek oyalı lif modeli olarak da yapabileceğiniz örneğin anlatımına geçiyoruz.

Sıralı Çiçekler Lifi Nasıl Örülür?

2 renk lif ipi kullanıyoruz. Klasik lif tekniği ve fıstık lif tekniği ile sıralı çiçekler lif örneği yapılışını oluşturuyoruz. Dikkat çekici güzellikte kolay liflerden. Sevdiğiniz renklerle kare, uzun, kese, dikdörtgen gibi lifler örebilirsiniz.

Sıralı Çiçekler Lif Örneği Yapılışı

Sıralı Çiçekler Lif Örneği Yapılışı 1

Son olarak videoya geçelim ve sıralı çiçekler lif örneği yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler