Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Yuvarlak Lif Modeli

Lif modellerinden güzel bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada yeni yuvarlak lif modeli yapılışı var. Severek öreceğiniz parça ipleri değerlendirebileceğiniz bir örnek. Lif modellerinde çeyizlik lif modelleri olarak kullanacağınız örneği çok seveceksiniz. Boy boy yeni yuvarlak lif modelinden öreceksiniz. Lif örneklerinden çeyizler için öreceğiniz kolay modellerden biri de çarkıfelek lif modelleri. Rüzgar gülünü andıran, çarkıfeleği andıran yuvarlak lif modellerinden. Bir diğer modelse gelin damat lif modelleri yapılışı. Çeyizlerde çok kullanılan örneklerden. Lif yapımı için kullandığımız örneği farklı şekillerde de kullanabilirsiniz. Mesela saksı altlarında, örgü runner, örgü amerikan servis olarak kullanabilirsiniz. Daha kalın iplerle örgü paspas modellerinde de kullanılabilir.

Yeni Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Lifin yapımında pembe, sarı, yeşil ipleri kullanıyoruz. Akrilik iplerle örülmüş modelde siz lif iplerini kullanabilirsiniz. Daha yumuşak olacaktır. Kat sayılarını istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Daha büyük çalışarak paspas gibi farklı örgülerde de kullanabiliriz. Yeni yuvarlak lif modeli bittiğinde aşağıdaki gibi duracak.

Yeni Yuvarlak Lif Modeli

Lifimiz tur sayısı artırarak istenilen büyüklüklerde örülebilir. 2 çiçekli tur örülerek ve 3 parça yapılarak uzun lif modellerine örnek yapılabilir. Yada 2 parça örüp birleştirilerek kese lif örülebilir. Böylece 3 parçayı ördüğümüzde 3lü takım lif modelleri örmüş oluruz. Lif yeni ve değişik duruyor. Eğer nasıl örüldüğünü merak ediyorsanız hemen altta videoda yapılışını sizlerle paylaşalım. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler