Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Sokulan Lif Modelleri

Kese lif modellerinden, el sokulan lif modellerinden yuvarlak lif modelleri ile örülmüş çiçekli bir örneğin yapılışını hazırladık.  Çok güzel bir örnek. Kese lif modelleri bana daha kullanışlı geliyor. Bu modelde öyle. Kese lifleri çocuklarınıza özel olarak da örebilirsiniz. El sorulan lif modelleri daha önce ördüğünüz bir örneği mesela kare lifte, kalp lifte, uzun lifte beğendiğiniz örnekleri kese life çevirebilirsiniz. Beğendiğiniz desenden 2 tane örüyorsunuz ve çevrelerinden güzel bir kenar oyası modeli ile birleştiriyoruz. Çiçekli, güllü, nazar boncuklu beğendiğimiz örnekleri keselere çevirebilirsiniz. Nazar boncuğu kese lif yapılışı sizlere örgülerinizde fikir verebilir. Son zamanlarda paylaştığımız tasarım liflerden Suzan’ın çiçek bahçesi kese lif yapılışı süper bir model. Laleleri çok severim. Laleli kese lif yapılışı da yine takım olarak örebilirsiniz.

El Geçmeli Lif Modelleri Yapılışı

El sokulan lif modellerini istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Boyutlarını ayarlayarak bebek lif modelleri olarak da örebilirsiniz. Çiçekleri renk renk yapabilirsiniz. Çiçekli kısımlarda daha önce ördüğünüz liflerden kalan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Modeli uyarlayarak takım lif modelleri olarak örebilirsiniz. Uzun, yuvarlak, kese, kare gibi parçalarla takımlar örebilirsiniz.

El Sokulan Lif Modelleri

Model yukarıdaki gibi. Çok güzel çiçek yapraklı ve her bir yaprakta çiçek motifi olan el sokulan lif modellerinden. Detaylar Türkçe videolu olarak hazırlandı. İstetiğiniz renk lif iplerini hazırlayarak ve lif örerken kullandığınız tığları hazırlayarak örebilirsiniz. Dilerseniz bu güzel modelin ayrıntılı yapılışına geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler