Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Süslemeleri Nasıl Yapılır?

Yuvarlak, kare, uzun, dikdörtgen, kare… Birçok şekilde lif modelleri örüyoruz. Lif süslemeleri nasıl yapılır çok güzel bir örnek hazırladık. Örgü kelebek modelleri, örgü puf çiçek modelleri ile, örgü çiçek modelleri, örgü gül modelleri ile çok süsledik liflerimizi. Şimdi sizlere yeni yıla özel, hediyelik fikirler olarak hazırlayabileceğiniz, çocuklarınıza özel olarak hazırlayabileceğiniz bir örnek hazırladık. Örgü geyik, örgü hediye paketi ile süper bir lif. Aynı süsleme modellerini farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Mesela bebek yelek modellerini süslemede. Lif süslemerinde mesela kasnak çiçeği lif yapılışı da değişik süslemeli bir örnek. Klasik liflerden farklı. Kuzu motifli lif yapılışı da o şekilde. Süsleme şekli farklı ve çocukların çok seveceği modellerden. Gelelim şimdi yeni modelimizin yapılışına.

Yeni Lif Modelleri

Lif süslemesi nasıl yapılır kısaca bahsedelim. Bu güzel lifimizin yapılışı için 6 renk lif ipi kullanıyor. Zemin beyaz papatya zemin olarak hazırlanıyor. Geyik yapılışı için açık kahve ve koyu kahverengi, gözler için siyah, burun için kırmızı ip kullanıyoruz. Yapılışı ortadan başlayıp fıstıklar yaparak bir yuvarlak oluşturuyoruz. Kulakları ve boynuz yapıp geyik yapımını tamamlıyoruz. Daha sonra hediye paket için kırmızı ve simli oya ipi kullanıyoruz. Hediye paketi için 4 fıstık la başlayıp 4 sıra üçlü yıldız tekniği yapıp tamamladıktan sonra simli oya ipimizle fiyonk ve paket bağımızı yapıp bitiriyoruz. En son noel baba için ortadan 5 zincir çekerek içine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz. 2 sırada her yuvanın içine 2 li fıstıklar yapıyoruz. Noel babanın gözleri için siyah burnu için kırmızı kullanıyoruz. Sakalları için beyaz ipimizle üç kat içlerine ikili trbzan yapıyoruz. Katları tamamlayıp noel babayıda tamamlıyoruz. Ve her yaptığımız figürden 2 şer tane yapıp papatya zemin üzerine dikiyoruz. Şimdi de tüm figürlerin nasıl yapıldığını videolu olarak izleyelim.

Lif Süslemeleri Nasıl Yapılır?

https://www.youtube.com/watch?v=gM_kcXsFNVI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3STMvWKC1iGa7cnk0c-4czW8BVlic1hUG_ixggiOURgKpBtR01ouBHCks

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler