Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Lif Modelleri Yapılışı

Gökkuşağı renklerinde harika bir lif. Renkli lif modelleri yapılışı. Daha önce ördüğünüz lif modellerinden kalan iplerinizi değerlendirmek için örebilirsiniz. Tarifini sizlere videolu olarak hazırladık. Bu güzel modele daha büyük yaparak bebek battaniyesi olarak da kullanabilirsiniz. Renkli lif modelleri yapılışından güzel örneklerden  bahsedelim. Yıldız lif örnekleri anlatımlı modelde çok güzel. Günlük ve çeyizlik kullanımlar için güzel bir örnek. Kapkek lif yapımı da çok güzel bir model. Gül bahçesi lif yapımı da renkli örgü gül modelleri için kalan iplerini kullanabilirsiniz. Renkli lif modelleri yapılışı da harika bir örnek. Dilerseniz daha kalın iplerle örgü paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Hadi yapılışına geçelim.

Gökkuşağı Kare Lif Yapılışı

Yine çok güzel aynı zamanda kullanışlı bir lif modelinin yapımını paylaşıyoruz. Lifimiz kare şeklinde ve zevkle işlenen bir lif. Her sırada farklı renkler kullanarak gökkuşağı şeklinde çok tatlı görünüyor. Elinizde kalan yarım ve az olan lif iplerini bu model ile değerlendirebilirsiniz. Yada iki renkli çalışıp daha sade bir lif örebilirsiniz. Lif için gerekli malzemeler ise renkli lif ipleri ve uygun tığ.

Renkli Lif Modelleri Yapılışı

Modelin yapım tekniği ise oldukça kolay ve zevkli. İstenilen ebatta fıstık yapıp fıstıkların üzerine modeli uyguluyoruz. İki ayrı yuvaya batıp iki fıstığı tek seferde toplayıp araya zincir çekerek ilerliyoruz. Her sırada bu işlemi tekrar ederek istenilen ebatta ulaşana kadar örüyoruz. En son dışını bir sıra tekli fıstık dönüp kenar oyası uygulamasını yapıyoruz. Ve bu şekilde şık kullanışlı bir lif elde etmiş oluyoruz. Lifin önden ve arkadan görünü aynı şekilde yani çift taraflı bir lif. Dilerseniz bu modeli yeleklerinize bebek battaniyelerinize de kullanabilirsiniz. Modelin tasarımı emel hobi evine ait olup anlatım videosunu örgü Sevdası kanalı hazırlamış. Videodan destek alarak yeni başlayanlar bile rahatlıkla örebilir

Renkli Lif Modelleri Yapılışı 1

Renkli Lif Modelleri Yapılışı 2

Dilerseniz yapım videosuna geçelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler