Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kapkek Lif Yapımı

Lif modellerinden harika bir örnek. Kullanmaya kıyamayacaksınız. Çocuklarınız için özel lif örnekleri olarak örebilirsiniz. Banyodan korkan çocukları bir nebze olsun belki banyoya alıştırabilir. Yanına sevdiği bir oyuncağı da alarak birlikte yıkayabilirsiniz. Kapkek lif yapımı evde kalan renkli ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Kapkekli örgü modellerinden farklı paylaşımlarımız da var. Mesela kapkek bebek battaniyesi yapılışı minik minik motiflerin birleşmesinden oluşan harika bir model. Kapkek bebek süveteri yapılışı da çok güzel bir tarif. Tığ işi örgü modelleri ile yaptığımız modeller, şiş örgü modelleri ile yaptığımız modeller. Şimdi de tığ ile yaptığımız güzel bir anlatımlı lif modelleri var. Hemen başlıyoruz.

Çeyizlik Lif Modelleri 2019

Kapkek lif yapımı için artık iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Daha önce ördüğünüz liflerden kalan ipleri kullanabilirsiniz. Bu güzel lif yapılışı için gerekli olan malzemeler, istenilen renklerde lif ipleri. Ana renk olarak beyaz, kahverengi ve kırmızı kullanıyoruz. Diğerleri sizin tercihinize göre değişebilir. 7 numara tığ ve makas.

Öncelikle beyaz ip ile başlayarak tekli fıstık yapıyoruz ve sıra sonlarında artırma işlemi yaparak 4 fıstık olana kadar örüyoruz. 5. Sırada kahverengi ipi de örmeye başlıyoruz. 3 sıra kahverengi iple keklerimizin kaplarını oluşturuyoruz. 8. Sırada istediğimiz renk lif ipiyle kek rengine geçiş yapıyoruz kenarlarda 1 er fıstık beyaz ortada 6 fıstık kek rengi olarak örüyoruz ve bu sıra bittikten sonra beyaz ipimizi koparıyoruz. Sıra baslarında eksiltme işlemi yaparak 2 sırada bu şekilde örüyoruz. Örerken içlerine renkli şekerlemeler görüntüsü vermesi açısından bazı fıstıkları farklı renk iple ordum. Son sırada tekli fıstık olarak olarak ayni renkle 8 fıstık örüyoruz ve bitiriyoruz. En son keklerimizin üst kenar kısmına kiraz yaparak süslüyoruz. Böylelikle lifimizin 1 dilimi bitmiş oldu. Toplamda 6 dilimden oluşan lifimizi beyaz ip ile dilimleri tekli fıstık yapıp karşılıklı birleştirerek birbirine ekliyoruz. Ortasına da puf çiçek yaparak tamamlıyoruz.

Kapkek Lif Yapımı

Kapkek Lif Yapımı 2

Kapkek Lif Yapımı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler