Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kasnak Çiçeği Lif Yapılışı

Kasnakta lif modellerinden çok güzel bir örnek. Lif örneklerinin tamamını değil sadece çiçekleri kasnakta yapıyoruz. Kasnakta lif modelleri yapılışına örnek farklı modellerimiz de var. Şimdi biraz bu güzel modellerden bahsedelim. Daha sonra kasnak çiçeği lif yapılışına geçeriz. Kare kasnakta lif yapımı video izleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Hazır kasnaklar kullanabilirsiniz. Veya çıta ve çivilerle kendiniz yapabilirsiniz. Altıgen kasnakta lif modelleri çok güzel bir örnek. Papatyaları andırıyor. Kare kasnakta lif yapımı anlatımlı modeli de iki renkli olarak yapabilirsiniz.

Çiçekli Uzun Lif Yapılışı

Sizlere yeniden bir güzelliği hazırladım. Bu her geçen gün yeniden tasarımlarla karşınıza gelmekte olan biz bayanlar bu seferde motifmatikle sarıp çiçek yapıp life uyarlanmış olan rengarenk lif modeli mimoza çiçeği lif yeni model sizlerin beğenisine hazır. Kasnak çiçeği lif yapılışı için istediğiniz yıldız taban, papatya taban , kare ve oval lif tabanı örerek lif hazırlayabilirsiniz. Lif için opal marka ip kullandım. Rengarenk çiçekler yaptım ve oval taban üstüne tutturdum. Lif olarak hazırladığım bu sarmalı çiçeği her türlü örgü, battaniye ,yelek, bere , teli kaçan bluzlarda da kullanabilirsiniz. Motifmatikle sarıp çiçekler yapıp değerlendirebilirsiniz ayrıca kalan ipleri de değerlendirebilirsiniz. Daha bu şekilde çok fikirlerle yeniden sizlere sunumlar yapacağım benim amacım sizlere faydalı olabilmek. Sizlerde istediğiniz şekilde çiçekleri kullanabilirsiniz.

Kasnak Çiçeği Lif Yapılışı 1

Motifmatik sarması ilk olarak ipimizi tutturup çapraz olarak aparatın her çivisine sarıp istediğiniz sayıda saralım ve iğne yardımı ile beyaz iple çiçeğin göbeğini sıkıca sarıp çevresine tığ sık iğne tekniği ile batık zincirle her sardığımız ipin üstünü örelim. Çiçeği motifmatikten çıkarıp ister iplerin uç kısımlarını keserek ister kesmeyerek çiçekleri ne üzerinde kullanacaksak o malzememizin üstüne dikelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler