Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parçalı Lif Örnekleri

Lif modellerinden harika bir örnek daha. Yıldız lif modellerinden mor renkli bir tarif. Yeni lif örnekleri ile tariflerimize devam ediyoruz. Yeni örneklerden son paylaştıklarımız bindallı lif yapılışı ve 3 boyutlu fiyonklu lif modeli de güzel örneklerden. Tığ işi lif modellerini çeyizler için örebilirsiniz. Yeni başlayanlar için kolay lif modelleri dilim dilim örülen bir örnek. Dilimler birleştiğinde yıldız görüntüsünü andırıyor. Hadi şimdi parçalı lif örnekleri yapılışına geçelim.

Yıldız Lif Nasıl Örülür?

Parçalı Lif Örnekleri

Parçalı lif örnekleri yapılışında 3 renk kullanıyoruz. Beyaz, mor ve yeşil istediğiniz renk yapabilirsiniz her renkte güzel olan bir model. 2 no silikon saplı tığ kullandım siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz. Lifimiz 6 aynı teknik kullanılarak yapılan bir model 6 parça birbirine ekleniyor. İlk önce sihirli halkayla başlıyoruz halkamızın içine 1 fıstık yapıp kapatıp üzerine 1 fıstık alt yuvaya 1 fıstık yapıp kapatıyoruz. 2. sırada sıra sonunda artırarak sırayı tamamlıyoruz. 3 sıra sonunda yine artış yapıp 4 sırada yeşil yaprağımızı yapıyoruz, Bu sıradan sonra 2 fıstık olana kadar sıra başında eksiltme tekniğiyle tamamlanıyor ve mor ipimizle etrafından 3lü yıldız tekniği ile örüp son sıramızda fıstıklar üzerine pıtırcık yaparak 6 parçayı birbirine ekliyoruz. Ortada kalan boşluğa 1 puf çiçeği yapıyoruz puf çiçeği için yine sihirli halkayla başlıyoruz. Halka içine 6 tane aralarda 2 zincir çekerek 2li trabzan yapıyoruz ve her trabzanın içine 10 dolgulu fıstıklar yaparak puf çiceğimizi tamamlayıp oraya tutturuyoruz. Lifimizin yapılışı bu şekilde tamamlanıyor. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin teşekkürler.

Parçalı Lif Örnekleri 1

https://www.youtube.com/watch?v=L3VArCVlcGQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2qu45XNySS6fbvTHq8PNsuLEdIxo0YiZitcqU5gJJUecRyPpaHQ_Bp8ls

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler