Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Lif Modelleri 4 Farklı Kenar Oyası Yapılışı

Kenar oyası modellerini şiş örgü liflerinizde veya aynı teknikle başlayıp bebek battaniyesi olarak ördüğümüz şiş örgü bebek battaniyesi modellerinde kullanabilirsiniz. Şişle örülen 4 farklı kenar oyası yapılışı hazırladık. Elazığ işi lif modellerinde, iki şiş örgü lif modellerinde kullanabilirsiniz. Şiş örgü lif modelleri gelende köşeden başlayıp ortaya doğru büyüyüp daha sonra karşı köşeye doğru ilmek azaltılarak bitirilen örgülerden. Tabi illa köşeden başlayıp yine karşı köşeden bitirerek örmüyoruz. Düz olarak da liflerimizi örüyoruz. Mesela şişle kolay uzun lif yapılışı beğeneceğiniz örmesi kolay modellerden. Yada şişle uzun lif yapımında olduğu gibi pirinç örgü, haraşo örgü modeli, selanik örgü modeli, düz örgüler gibi kolay modellerle lifler örebilirsiniz. Tunus işinden de çok güzel lifler örüyoruz. Tunus işinden çok beğenilen lif modelini keyifle örebilirsiniz. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi şiş örgü lif modelleri 4 farklı kenar oyası yapılışını izleyelim.

4 Farklı Kenar Oyası Nasıl Örülür?

Farklı ve basit bir lif modelini yeni öğrenenler için zorluk yaşamadan yapabilecekleri şekilde anlattık ve tasarladık. Şiş ile yapılan liflerde lifimizi farklı kenar modelleri kullanarak yapıyoruz. Kutu kenar modeli, üçgen kenar modeli, ve timsah sırtı kenar modelini liflerde kullanıyoruz. Bu kenar modellerinin versiyonlarıyla farklı bir çok çeşit oluşturulabilir. Bu kenar modellerinin lifin bütününden ayrı ilerletirken kenar modelimizin arasında kalan 1 ilmeği arttırarak lifimizin başlangıç kısmını üçgen başlayan bir şal gibi düşünerek her sırada çoğalıyoruz. Ve artırırken liflerimize istediğimiz her modeli uygulayabiliriz.

Şiş Örgü Lif Modellerinde 4 Farklı Kenar Oyası Yapılışı

Burada 4 farklı kenar modeli ile şiş örgüsü liflerimizin başlama tekniği tüm aşamalarıyla ayrıntılı bir şeklide hazırladık. Videodan takip ederek şiş örgü lif modelleri 4 farklı kenar oyası yapılışını öğrenip liflerinizde, battaniyelerde kullanabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler