Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Uzun Lif Yapımı

Kolay örgü modellerinden bir tarif hazırladık. Şişle uzun lif yapımı. Genelde tığla lif modellerinden çok bahsettik. Bugünse şişle bir lif yapımından bahsedeceğiz. Beğendiğimiz şiş örgü örnekleriyle çok güzel lif modelleri örebiliriz. Uzun lif modelleri, kese lif modelleri olarak takım lif modelleri olarak çok güzel örnekler örebilirsiniz. Şişle lif modelleri anlatımlı videolu olarak hazırladık. Bu modelden yoka çıkarak sizde farklı desende, çeşitli şiş örgü örnekleriyle lifler örebilirsiniz. İki şişle paspas yapılışı paylaşmıştık daha önce. İnce lif ipleriyle örerek yine lif örneklerinde kullanabiliriz. Çok şık yuvarlak lif modelleri örebiliriz. Yöresel lif modellerinde şişle örülen çok lifler var. Mesela Elazığ işi lif modelleri yapılışı. Yine şiş örgü örneklerinden ajurlu örneklerle yapılmış modellerden. Şimdi de şişle uzun lif yapımı detaylarını izleyelim.

Şişle Uzun Lif Nasıl Örülür?

Pirinç örgü modeli şişle örülen çıtı pıtı örneklerden. Ne örülürse örülsün çok yakışan örneklerden. Düz ve ters örnekle örülen bir model. 1 düz 1 ters ile örülüyor. Daha sonra arka sırada ise ters üzerine düz, düz üzerine ters örgü örüyoruz. Böylece pirinç örgüyü örmüş oluyoruz. Pirinç örgü ile bebek örgüleri, battaniyeler, yelekler, şapkalar, hırkalar örüyoruz. Şallar örüyoruz. Bugünse lif yapımında kullanıyoruz.

Şişle Uzun Lif Yapımı

Baştan sona anlatımıyla lifi videolu olarak hazırladık. Bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Şişle uzun lif yapımı anlatımını izleyelim. Aynı desenden takım lif modelleri örmek isterseniz kese lif modeli ve kare lif modeli ile takımın parçalarını örebilirsiniz. Şimdi uzun lifi örme zamanı. İyi seyirle.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler