Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı

Lif modellerinden kolay uzun lif modelleri anlatımlı örnekle devam ediyoruz. Kilim desenlerini andıran lif modellerini çok seveceğiz. Kolayca örüp hemen takım lif modellerine çevirmek isteyeceğiz. Mesela kese lif modeli, kare lif modeli takımın diğer parçaları olabilir. Böylece o parçaları da örerek çeyizlik lif modellerine takımlar örebiliriz. Desenli lif modelleri için mavi, bej ve beyaz kullanılmış. Sizde yine birçok farklı renkle lifi örebilirsiniz. Renkli kısımlar az olduğu için buralarda daha önceden kalan lif iplerinizi kullanabilirsiniz.

Lif modelleri dışında çok karşılaştığımız sorulardan biri de lif ipiyle neler yapılır oluyor. Bence lif ipleriyle en güzel lif örnekleri örülür. Life çok yakışıyor. Onun dışında ise bebek battaniyesi örülür, bebek örgülerinden yelekler örülür. Sizce farklı olarak başka neler örülebilir. Mesela 3 renkli yuvarlak lif modeli yapılışı paylaşmıştık. Battaniye, paspas gibi örgülerin yapımı içinde uygun bir örnek. Kolay lif yapılışı örneği de yine lif ipleriyle bebek battaniyesi örmeye uygun zarif örneklerden. Hem kolay hem de gösterişli. Daha önce paylaştığımız lif yapılışı örneklerini inceleyip yine lif ipleriyle büyüterek veya küçülterek farklı örgülerde de kullanabilirsiniz.

Uzun Lif Nasıl Örülür?

Yine kullanışlı yine kolay yine çok şık bir modelin yapılışını hazırladık. Uzun lif modelleri olarak paylaştığımız modeli uyarlamalar yaparak farklı parçalarda da örebilirsiniz. Kare, kese gibi.

Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı 6

Kolay uzun lif modelleri anlatımlı örnek bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Çok hoş bir parça. Şimdi ise videodan lifimizin nasıl örüldüğünü izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler