Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uzun Lif Modelleri ve Yapılışları

Uzun lif modellerine çok beğeneceğiniz bir örneğin yapılışını hazırladık. Uzun lif modelleri ve yapılışları videoda detaylı olarak anlatılmakta. Yeni modelin tarifine geçmeden önce daha önce ördüğümüz lif modellerinin tariflerinden bahsedelim biraz. Takım olarak ördüğümüz tek tek de örüp kullanacağımız gelin damat lif seti çok güzel bir örnek. Çiçekli uzun lif modelleri en çok tercih edilen örnekler arasında yer alıyor. Banyo lif örnekleri yapılışı açıklamalı daha çok modelimiz var. Beğendiğiniz modelleri kendiniz için, sevdikleriniz için, hediyelik olarak örüp kullanabilirsiniz. Uzun, yuvarlak, kare, dikdörtgen hepsi var. Şimdi o modeller arasına uzun lif örnekleri tarifi ekliyoruz.

Uzun Lif Yapımı

Uzun lif modelleri ve yapılışları pembe çiçeklerden oluşan çok güzel bir örnek. Sizler istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Daha önce ördüğünüz lif örneklerinden artan ipleriniz varsa çiçek kısımlarını renk renk örerek değerlendirebilirsiniz. Günümüzün vazgeçilmezi çeyizlerin baş tacı olan lif modelleri her gün yeni bir model örülmektedir. Çok basit olarak hazırlanmış modelin yapılışını sizlere kısaca anlatalım. Malzeme olarak 8 no tığ kullandım, makas, 3 renk lif ipi ( beyaz, pembe, yeşil ). Farklı renklerle de çalışılabilir.

İlk olarak 31 tane fıstık örülür. Üstüne yıldız tekniği sade beyaz ile bir sıra örülür. 2. Sırada yeşil renk ile yaprak örülür. 3. Sırada pembe renk ile çiçekleri örülür. 4. Sırada sade beyaz ile bir sıra örülür. Her iki tarafını da pembe ve beyaz ile bir sıra bir beyaz dan bir pembe den örerek sıra tamamlanır. Devamında iki sıra pembe renk ile eksiltme yaparak iki sıra örülür. Tutma yerini belirler her iki tarafına da aynı işlem le 8 fıstıkla başlayıp üstünü kenar oyası ile bir sıra örerken bütün kenarına da aynı işlemle kenar oyası ile bir sıra örülür. Ve uzun lif modelleri ve yapılışlarını tamamlamış oluyoruz.

Uzun Lif Modelleri ve Yapılışları

Uzun Lif Modelleri ve Yapılışları 1

Uzun Lif Modelleri ve Yapılışları 2

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler