Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Yaprak Lif Modeli Yapılışı

Yeni yaprak lif modeli yapılışı ile devam ediyoruz. Farklı iplerle örüp örgü aksesuarlar, örgü ev süsleri olarak da kullanabilirsiniz. Lif modellerini örmeden duramıyoruz. En güzel modelleri hem çeyizler için hemde günlük kullanım için tercih edip örüyoruz. Lif örneklerinden beğendiğimiz desenlerden bebek battaniyesi, yelek modelleri de örüyoruz. Sepet lif yapımı lif dışında dekor amaçlı da kullanılacak bir model. Birazdan yapılışını paylaşacağımız yeni yaprak lif modeli yapılışı da aynı şekilde dekor olarak kullanabilirsiniz.

Yapraklı Lif Nasıl Örülür?

 

Lif severlere özel bugünkü şık bir yeni yaprak lif modelini sizlere sunacağım. Modelimiz görünüm bakımından oldukça şık olmasına karşın devamında çokta kullanışlı bir model. İster çeyizlik olarak örün ister günlük kullanmak için örün. İsterseniz hediyelik olarak işleyin seçim sizin. Ama bence mutlaka örün.

Yeni yaprak lif modeli yapılışına geçmeden önce kullanılacak malzemeleri de sizinle paylaşmak istiyorum.

* 7 numara tığ (elinize uygun numara ile de işleyebilirsiniz )

* 3 renk lif ipi

Yeni Yaprak Lif Modeli Yapılışı

Malzemelerimiz bu kadar renk için sizlere önerim zemin için beyaz kullanırsanız ve yaprak detaylarını yeşil yaparsanız şık olacaktır. Çiçekleri ve dış çevresi için pembe yahut mavi renk çok hoş olur diye düşünüyorum. Gelelim modelimizin işleme tekniğine. Normal yıldız tekniği yani 3 lü fıstık olarak örülüyor. 7 fıstık yaparak başlıyoruz ve her sırada arttırma yaparak 5 fıstık olana kadar örüyoruz devamında 4 dilimi eksiltme yaparak bitiriyoruz kalan üç dilimi ise 8 fıstık olana kadar arttırıp devamında eksiltme yaparak bitiriyoruz. En son çiçek yaparken hangi renk kullandıysanız o renk ile kenar oyası dönüyoruz. Ve lifimizi bitirmiş oluyoruz. Orta süslemesi için dilerseniz puf çiçeği yapın dilerseniz fiyonk yapın dilerseniz de farklı bir süsleme çiçeği yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için yazıma videolu anlatımını da ekleyeceğim ki zorlanmadan herkes örebilsin bu güzel modeli. Hem farklı bir model olsun hem de kullanışlı olsun diyorsanız bu lif modeli tam da size göre. Dilerseniz videomuzu izleyerek kolay bir şekilde örelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler