Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kese Lif Modelleri Yapılışı

Kese şeklinde lif modellerine harika bir örnek. Kese lif modelleri yapılışı üzerinde bulunan örgü çiçek yapılışı, örgü gül yapılışını farklı süslemelerde de kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi süslemede, bebek yeleği süslemede, şapka modellerini süslemede kullanabilirsiniz. Örgü modellerinin birçok çeşidinde kullanabilirsiniz. Farklı lif örnekleri üzerinde de kullanabilirsiniz. Kese lifin yapılışı için istediğiniz renk ipleri kullanabilirsiniz. Ana zemin olarak krem rengi, beyaz renk ipleri tercih edip üzerine renk renk güller yapabilirsiniz. Kese lif yapılışı anlatımlı olarak videoda yer alıyor. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. İşte tarifi.

Güllü Kese Lif Nasıl Örülür?

Bu gün sizlere hem çok kullanışlı hemde gösterişli bir kese lif modeli yapımı göstereceğiz. Daha önce hiç bir yerde görmediğiniz bu model güllerden ve tomurcuklanan oluşuyor. Kese lif olması kullanım açısından da oldukça kolaylık sağlıyor. 3 renk ip ve 6 numara tığla örülen model için ipleriniz hazırsa hemen başlayabiliriz.

Kese lif modelleri yapılışı için krem renk ipimizle 12 fıstık eninde bir parça örerek başlıyoruz. Yıldız tekniği kullanarak ördüğümüz bu parçayı 15 fıstık boyunda olana kadar büyütüyoruz. 2 fıstık sağdan 2 fıstık soldan ayırarak kutu tekniğiyle 3 sıra daha örüyoruz. Yaptığımız bu parçanın aynısından bir tane daha örüyoruz ve kenar oyasıyla bu parçaları birleştiriyoruz. Kenar oyası için bir fıstık yapıyoruz tepesine 4 zincir çekerek sabitliyoruz. Karemiz bu şekilde sonlanıyor ve süslememize geçiyoruz. Süsleme aşaması tamamen sizin zevkinize kalmış dilerseniz bizim modelde yaptığımız gibi de yapabilirsiniz. Bir adet kat kat görünümlü gül yapıyoruz. 2 yapraklı gül yaprağı yapıyoruz ve birkaç adette tomurcuk gül yapıyoruz. Yaprak sayılarını dilediğiniz kadar artırabilirsiniz. Biz 2 adet 3 yapraklı gül,  3 adet tomurcuk ve 1 adette dolgun bir gül kullandık. Bunları yaptığımız kese lifin üzerine uygun bir şekilde dikiyoruz. Kesemize uygun olması için boyun bağı içinde 2 adet gül tomurcuğu yapıp lifimizin uç kısmından geçiriyoruz. Modelimiz böylelikle sonlanıyor. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin umarım beğenirsiniz.

Kese Lif Örnekleri Modelleri 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler