Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çilek Bahçesi Yuvarlak Lif Örneği

Uzun püsküllü çilek lif anlatımı, çilek desenli lif, kirpi ipinden çilek lif yapılışından sonra sıra geldi çilek bahçesi yuvarlak lif örneğine. Bunlar sadece birkaç model. Daha çok çilek lif modelleri tarifi var. Tüm modellere bir tık ile ulaşabilirsiniz. Ve istediğiniz lif örneklerini örebilirsiniz.

Çilek Bahçesi Lif Nasıl Örülür?

Çilek Bahçesi Yuvarlak Lif Örneği 2

Bugünkü yazımızda sizlere daha önce farklı versiyonları denenmiş bir model anlatacağız. Bir çok farklı çeşidine rastladığımız çilekli liflerin bu sefer tekli çilek halinde lifte yer bulmasını göreceğiz. Çilek bahçesi yuvarlak lif örneği için çilek rengi bir kırmızı ip, yaprak için yeşil renk ip ve taban içinde açık renk beyaz veya krem rengi ip gerekiyor. Modelimizin yapımında 5 numara tığ oldukça uygun diyebiliriz. Modelimizin yapımına geçelim.

Çilek Bahçesi Yuvarlak Lif Örneği 2

Çilek Bahçesi Yuvarlak Lif Örneği 1

Beyaz renk ipimizle yıldız tekniğiyle düz yuvarlak bir taban lif örüyoruz. Bunun için 7 zincir çekip halka yaparak başlıyoruz. Bu halkanın içine aralarında 3 er zincir olmak koşuluyla 6 fıstık yapıyoruz. 6 dilimden oluşan bu taban lifimize her sırada dilimlere 1 er fıstık artırma yapıyoruz. Artırmalarımız model istenen büyüklüğe gelene kadar devam ediyor. Enine doğru fıstıklar 10 tane olunca artırmaları bitirip fıstık üzeri pipirik yaparak kenar oyasını bitiriyoruz. Taban lifimiz böylelikle sonlanıyor. Hemen çileklerin yapımına geçelim. Kırmızı renk ipimizle bir halka yapıp içine 3 fıstık yapıyoruz. Her sırada bu tekli fıstıkları artırarak üçgen şeklinde ilerliyoruz. Fıstıklarımız 7 adet olduktan sonra artırmayı kesip 1 sıra eksiltme yaparak çileğimizin kırmızı renkli görünen kısmını bitirip yapraklara geçiyoruz. Kırmızı fıstıkların arasından yeşil renk ipimizle örerek çilek yaprağı görünümü veriyoruz. 6 yaprağı tek seferde topluyoruz. Topladığımız noktaya tepeye doğru trabzanlardan oluşan 2 yaprak yapıyoruz ve çileğimizi bitiriyoruz. 6 adet aynı çilekten yapıyoruz. Yuvarlak taban lifimizin 6 dilimine bu çilekleri dikerek modelimizi bitiriyoruz.

Çilek Bahçesi Yuvarlak Lif Örneği 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler