Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Renkli Lif Modelleri

Lif modellerinden bugün iki renkli lif modellerinden yıldız lif modellerine örnek hazırladık. Her renk ile çalışabilirsiniz. Renk renk, çizgi çizgi yapabilirsiniz. Yıldız lif modellerine çeşit çeşit örnekler yapıyoruz. Çeyizlik modeller. Çiçekli yıldız lif nasıl örülür detayları önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Şahane bir model. Fırfırlı yıldız lif yapılışı ise takım lif modelleri olarak hazırlanan örneklerden. Tek olarak da örebilirsiniz. İki renkli lif modellerinin güzel örneğin anlatımına geçelim. Dilerseniz bu modeli örgü paspas modellerinde de kullanabilirsiniz.

İki Renkli Yıldız Lif Nasıl Örülür?

İki renk lif ipi ile çok güzel bir lif örüyoruz. İstediğiniz renk düzenini kullanabilirsiniz. 2 numara tığ kullanıyoruz. Yapılışına pembe ipimizle başlıyoruz. 6 zincir çekerek içine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz. Aralarda 1 zincir çekiyoruz. 2 sırada her yuvanın içine 2 li fıstıklar yapıyoruz. 3 sırada her yuvanın içine 4 lü fıstıklar yapıyoruz ve diğer sıra artışları başlıyor. Bir fıstıktan sonra tam ortada yine dörtlü fıstıklar yapıyoruz. Her sıra aynı ortada 4 lü yaparak 9 sıra pembe ipimizle ilerliyoruz. İki sıra beyaz yapılıp son sırada 4 zincir çekerek pıtırcıklar yapıp lifimizi bitiriyoruz. Ortasına iki katlı puf çiçeği yapıyoruz. Puf çiçeği yapılışı 6 zincir çekerek başlıyor ve zincir içine 4 er zincir çekerek 6 tane yuva yapıyoruz. Yuvaların her birinin içine 8 dolgulu fıstıklar yapıyoruz. İkinci katı için yine 4 er zincir çekerek 12 yuva oluşturuyoruz. İçlerine 8 dolgulu fıstıklar yaparak tamamlıyoruz ve lifimizin ortasına sabitleyip lifimizi bitiriyoruz. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

İki Renkli Lif Modelleri

Fıstık tekniğini, kutu tekniğini kullanarak çok güzel yıldız lifler örebiliriz. Şimdi renk sayısını isteğiniz kadar renk kullanacağınız yıldız lifin yapılışını öğrenelim.

İki Renkli Lif Modelleri 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler