Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebek Lif Modeli Yapımı

Tığ işi örgü kelebek yapımından çok beğeneceğiniz bir model tarifi hazırladık. Kelebek lif modeli yapımı için istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Kelebek lif için süslemeye örgü çiçek  modellerini kullanıyoruz. Kelebek lif için daha önce ördüğünüz liflerden kalan ipleri de kullanabilirsiniz. Kelebek lif modelleri videolu olarak detaylı bir şekilde hazırlandı. Yine kısaca yazılı anlatımını da bulabilirsiniz. Kelebek motifli lif modelleri çeyizlerinizde de kullanabileceğiniz şık örneklerden.  Kelebek lif modeli yapımı için tüm talimatları inceleyelim.

Kelebek Lif Modeli Yapılışı

Her renkle çok güzel duracak kolay lif modellerinden. Kelebek lif modeli yapımı için ipleri ve tığı hazırladıktan  sonra örmeye başlayabiliriz. Lifimizin yapılışı için 3 renk lif ipi kullanıyoruz. Lifimize 3 zincir çekerek içine 1 fıstık yapıp daha sonra 2 fıstık 1 kapatarak ilk sırayı tamamlıyoruz. 2 sırada her sıra sonunda artırarak 5 sıra yapıyoruz. Beşinci sıradan sonra sıra başlarında eksiltiyoruz son bir fıstık kalana kadar bir baklava dilimi oluşturuyoruz. Bu baklava diliminde 4 tane yapıyoruz ve bunları üzerinden fıstık tekniği uygulayarak birleştiriyoruz. Etrafından fıstık tekniği ile örüp tamamlıyoruz ve 6 tane istediğiniz bir puf çiçeği ile süslüyoruz. Lifimizin etrafından kenar oyasını yapıp bitiriyoruz. Yapacak olan arkadaşlarımıza kolay gelsin.

Kelebek Lif Modeli Yapımı

Modelin yapılışından detaylı bir şekilde üst kısımda paylaştık. Kelebek lif modeli yapımının detaylı olarak nasıl örüldüğünü inceleme zamanı. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa yorum kısmından bizlere ulaşarak tüm sorularınızı sorabilirsiniz. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=DtaB5vbwAXA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR344BtPtpmCXHvx29RvfU4qFCo_4r-pd6vj7IXyYpg0PwCwY0Zu4D6Wdi4

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler