Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kar Tanesi Uzun Lif Yapımı

Takım lif modelleri olarak tamamlayabileceğiniz bir örnek. Lif modellerinden bu güzel modeli parçalarını daha önce paylaşmıştık. Kar tanesi lif modeli yapımı ördüğünüzde yuvarlak lif modellerine bir örnek örmüş olacaksınız. Kar tanesi kare lif yapılışı ise diğer parça. Kese lif modeli de güzel olur bu modelden. Yuvarlaktan iki parça örülüp kenarlar birleştirilerek kese lif modelleri örebiliriz. Ortasında gülü ve yaprakları ile çok güzel bir örnek. Kırmızılar, pembeler, sarılar bu örneğe çok yakışacaktır. Ana renk olarak beyazı seçiyoruz. Yine renkli kısımlar için daha önce ördüğünüz liflerden kalan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Lif yapımı yapraklar için ise yeşil kullanıyoruz her zaman. Açık yeşil veya koyu yeşil kullanabilirsiniz. Birlikte de kullanabilirsiniz. İki ipi birleştirerek ebruli bir renk elde edip yapraklarda kullanabilirsiniz. Uzun lif modellerinin tutacak kısmı için isterseniz plastik halkalar da kullanabilirsiniz. Kar tanesi uzun lif yapımı anlatımını videolu olarak hazırladık. Yapılışına geçelim yavaş yavaş.

Kar Tanesi Uzun Lif Yapımı- yarım resim yok

Kar Tanesi Uzun Lif Nasıl Örülür?

Kırmızı olsun 3 fazla olsun. O kadar güzel bir renk ki her şeye yakışıyor. Örgülere, kıyafetlere… Hepsine. Kırmızı, yeşil, beyaz renklerle ve yine simli kırmızı iple örülmüş çok güzel bir örnek. Sizde sevdiğiniz renklerle lifi örebilirsiniz. Diğer parçalarda olduğu gibi incilerle de süsleyebilirsiniz.

Kar Tanesi Uzun Lif Yapımı- yarım resim yok 1

Kar Tanesi Uzun Lif Yapımı- yarım resim yok 2

Model bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Çok güzel değil mi. Çeyizlik lif modelleri, günlük lif modelleri olarak örülebilir. Çocuklara özel olarak örülebilir. Eminim onlarda çok beğenecektir. Banyodan korkan çocukları belki bir nebze olsun alıştırabilir. Kar tanesi uzun lif yapımı için detaylara geçiyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler