Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kar Tanesi Kare Lif Yapılışı

Lif modellerinden çok güzel bir örnek daha. Kar tanesi kare lif yapılışı detaylı anlatımını takip ederek kolaylıkla örebilirsiniz. Kar tanesi lif modeli yapımı ile birlikte örerek takım lif modelleri olarak örebilirsiniz. Çok güzel bir örnek. Severek istediğiniz renklerle öreceğiniz bir örnek. Lif örnekleri yapılışı açıklamalı anlatımlı model için renkli kısımları parça iplerle örebilirsiniz. Bu şekilde çiçekli kısımlarda parça atıl ipleri değerlendirmiş oluruz. Kare lif modellerinden çok güzel bir örnek. Kar tanesi kare lif yapılışı için detaylara geçelim. Lif örneklerinde kullanalım.

Kar Tanesi Kare Lif Nasıl Örülür?

Kar tanesi kare lif yapılışı takım lif modelleri olarak da örebileceğiniz bir örnek. Modelde kırmızı renkler kullanılarak yapılmış. Ortasında kırmızı gülle süslenmiş bir örnek. Kar tanesi kare lif için 3 renk lif ipi kullanacağız. 2 adet simli punch ipi kullanacağız. İğne ve ince gerekli olacak. Örmek için ise 1, 75 mm tığ kullanacağız. Makas, inci gerekli olacak.

Kar Tanesi Kare Lif Yapılışı 2

Kar Tanesi Kare Lif Yapılışı

Modelimize ortadan 8 tekli fıstıkla başlıyoruz. Tekli fıstıkların aralarına tek tek yaprak yaptıktan sonra her yaprağın üzerine yeşil punch ipiyle isleme yapıyoruz. Yaprakların uçlarında her yaprak arasına 8 tekli fıstık yaptıktan sonra, fıstıkların üzerine 1 sıra kutu tekniği olarak örüyoruz. 8 dilim halinde oluşan lifimizin 4 dilim arasında çiçekleri yaparken diğer 4 dilim arasında beyaz iple kutu tekniği olarak dolduruyoruz. Kenarlarda 2 sıra kutu tekniği olarak ördükten sonra kenar oyasını yapıyoruz. Yaprakların ortasına gül yapıp dikerek modelimizi tamamlıyoruz.

Kar Tanesi Kare Lif Yapılışı 1

Kar Tanesi Kare Lif Yapılışı 3

Kar Tanesi Kare Lif Yapılışı 5

Kısaca lifimizden bahsettik. Sıra geldi kar tanesi kare lif yapılışını izlemeye. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler