Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tomurcuk Lif Yapılışı

Harika bir lif modeli daha hazırladık. Tomurcuk lif yapılışı. Bebek battaniyesinde, bebek yelek modellerinde, örgü çanta modellerinde ve daha birçok örgüde kullanabileceğiniz bir model. Tomurcuk lif yapılışını uzun lif modelleri olarak, kare veya dikdörtgen olarak da örebilirsiniz. Yeni model tomurcuk life geçmeden önce çok sorulan, çok örülen tomurcuk lif modellerine değinelim. Tomurcuk lif modeli yapımı yuvarlak örneklerden. 3 boyutlu tomurcuk lif yapılışı videolu anlatımlı modelde harika bir örnek. Tomurcuklu kese lif yapımı da çok kullanışlı bir model. Önceki modellerden biraz bahsettik. Şimdi yeni modeli inceleme zamanı.

Tomurcuklu Lif Nasıl Örülür?

Birçok örgü modelinde kullanabileceğiniz bir örnek. Biz lif örnekleri olarak bahsediyoruz ama sizler çantalar, kırlentler, yelekler, battaniyeler, hırkalar örebilirsiniz. Bir çok yerde kullanılabilecek bir model. Modeli 2 renk ile çalışıyoruz. Rengarenk çalışıldığında da çok güzel olacak bir model. Lif iplerine karar verdikten sonra 3 numara tığ ( 1,70 mm ) tığ kullanıyoruz. Önce zincirden kutucuklar oluşturuyoruz. Kutucuğun içerisine 4 fıstık dolgusu ve trabzan tekniği ile örülen bir model. İlk sıradan sonra çok akıcı örülen bir model. Tomurcuk lif yapılışını kenar oyası ile de tamamlıyoruz. Kenar oyasını farklı da çalışabilirsiniz. Kenar oyası fıstık ve tepesine 3 lü pinpirik örülerek bitiriliyor. Örnek isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.
Tomurcuk Lif Yapılışı
Tomurcuk Lif Yapılışı 1
Lifimizin nasıl durduğunu gördük. Çok güzel duruyor. Artık ipleri değerlendirmek içinde iyi bir proje. Şimdi nasıl örüldüğünü videolu olarak öreli. Ve örgülerimizde kullanalım. İyi seyirler.
Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler