Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uzun Lif Modeli Yapılışı

Uzun lif modelleri ve yapılışları anlatımlı modelden çeyizlere layık harika bir örnek tarifi hazırladık. Uzun lif modeli yapılışı takım olarak öreceğiniz örneklerden. Lif modellerinden takımlar çeyizler için çok tercih ediliyor. Damat bohçalarına, gelin bohçalarına en güzel lif modelleri örülüp hazırlanıyor. Yuvarlak lif modelleri yeni örnek yapılışı paylaşımı hazırlamıştık. Birazdan paylaşacağımız örneğin yuvarlak lif modellerinden. Takım örmek isterseniz iki parçadan takım yapabilirsiniz. Uzun lif anlatımlı modeller çok kullanışlı oluyorlar. Tabi bu benim fikrim. Kese lif modelleri, uzun lif modellerini daha kullanışlı buluyorum. İncili papatya uzun lif yapılışı çeyizler için örülmesi gereken muhteşem modellerden. Uzun lif modeli yapılışı keyifle öreceğiniz örneklerden. Yine takım olarak kullanacağınız modellerden.

Uzun Lif Modelleri Anlatımlı Yapılışı

Ortasında puf çiçeği kenarında oyaları olan harika bir örnek. Uzun lif modeli yapılışı 3 yuvarlak parçanın birleşiminden oluşuyor. Sonrasında kenarına çok şık bir oya yapılıyor. Lif tamamlanıyor. Lifin kenarında kullanılan oyayı farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Mesela pazen battaniye kenarında, müslin battaniye kenarında kullanabiliriz. Örneğin havlu kenarı yapımında kullanabiliriz. Örgü bebek battaniyesi kenarında da kullanılabilir.

Uzun Lif Modeli Yapılışı

Uzun Lif Modeli Yapılışı 1

Model yukarıdaki gibi çok güzel görünüyor. Örülmeye değer. Az önce dediğimiz gibi sadece lif olarak örebiliriz. Yada kenardaki oyayı çeşitli örneklerde kullanabiliriz. Çok beğenilecek yepyeni bir örnek. Eğer bu modeli örmek istiyorsanız hemen anlatımını videolu olarak sizlere sunalım. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler