Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Puf Çiçekli Lif

Lif modellerinden yeni bir tasarım anlatımı hazırladık. Çok güzel ve kolay bir örnek. Çiçekli lif modelleri çok ördüğümüz çeşitlerini çoğaltarak ördüğümüz modellerden. Puf çiçekli lif kenarı dilimli çok güzel bir örnek. Kolay lif modelleri anlatımlı örneği uzun lif modelleri, kese lif modellerine de çevirebilirsiniz. Çiçekleri süslemek için puf çiçekleri örmek için parça iplerinizi değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Yeni lif modelleri 2020 değişik örnekler tasarlayabilirsiniz. Puf çiçekli lif yapılışının detaylı anlatımına geçiyoruz. Hazırlayın ipleri, tığları başlıyoruz.

Puf Çiçekli Lif Yapımı

Puf çiçekli lif yapımı için 4 renk lif ipi kullanıyoruz, inciler kullanıyoruz. İğne ve ipliğe ihtiyacımız olacak ayrıcı. Tığ olarak ise 1, 75 mm kullanacağız. İpleri kesmek için ise makas kullanacağız. Lifimize kısaca anlatımlı yapılışına geçelim. Sonra videolu olarak yapılışını izleyelim.

Puf Çiçekli Lif 2

Lifimiz yıldız örgü tekniği örülüyor. 6 fıstıkla ortadan başlayarak 6 dilim halinde 8 sıra krem rengi ip ile örüyoruz. Bu işlemi tamamladıktan sonra her dilim üzerinde pembe ip ile iki sıra eksiltme işlemi yaparak örüyoruz. Diğer dilimlerde de bu işlemi yaptıktan sonra fuşya renk ipimizle dilim başında eksiltme işlemiyle başladıktan sonra yıldız örgü tekniği ile dilim sonuna kadar örüyoruz. Dilimin kenarında tekli fıstık yapıp kapatarak aşağıya iniyoruz ve yandaki dilimde de yukarıya çıkarken tekli fıstık yaparak çıkıyoruz. Bu sırada ip koparmadan ve dilimlerin başında eksiltme işlemi yaparak sırayı tamamlıyoruz. Son sırada yıldız örgü tekniği ile örerek sırayı ve tabanı tamamlıyoruz. Kenar oyası olarak ikili pıtırcık uygulaması yapıyoruz. Yeşil ipimizle ortadaki tekli fıstıklardan başlayarak taban üzerine tekli fıstıklar yapıp kapatarak sabitliyoruz ve 4 fıstık olduktan sonra diğer dilimlerde de ayni işlemi yapıyoruz. En son olarak puf çiçek çalışması yaparak ve lifimize dikerek sabitliyoruz. Modelimizi bu şekilde tamamlıyoruz.

Puf Çiçekli Lif

Puf Çiçekli Lif 1

Şimdi puf çiçekli lifin detaylı yapılışını videodan izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler