Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Lif Yapımı

Elazığ lif modellerinden şahane bir örneğin yapılışını daha hazırladık. Bence bu modelden bebe yünleriyle örüldüğünde çok güzel bir bebek battaniyesi olur. Aynı şekilde köşeden başlayıp yeterli boyutlara gelene kadar büyütmek ve sonrasında eksilterek köşede bitirmek. Bu şekilde örgü bebek battaniyesi modelleri hatta örgü paspas modelleri olarak da kullanabiliriz. İki şişle lif yapımı çok amaçlı örneklerden diyebiliriz. Biraz iki şişle lif modellerinden bahsedelim.

İki şişe paspas yapılışı hazırlamıştık. Lif modelleri olarak da örülüp kullanılacak harika örneklerden. Lif örnekleri olarak ister günlük ister çeyizlik olarak örebilirsiniz. Bir diğer harika örnek ise şişle lif modelleri anlatımlı örnek. Ajurlu örgü modellerinden. Aynı örneği farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Bebek örgüleri, yelekler, kazaklar çok güzel durur. Şişle uzun lif yapımı ise kolay örgü modellerinden oluşuyor. Haraşo örgü modeli, pirinç örgü modeli gibi çıtı pıtı örnekler kullanabilirsiniz.

İki Şişle Lif Örneği Yapılışı

Köşeden başlayarak ilerleyen hoş bir model. Aralarda kullanılan örneği daha önce bebek yelelerinde, bebek hırkalarında kullanmıştık. Lif modelinde de çok güzel durmuş. Kabartmalı örgü modeli life boyut kazandırmış.

İki Şişle Lif Yapımı

Birçok renk düzeniyle örüldüğünde çok şık duracak modellerden. Battaniye veya farklı tasarımlarda da kullanabilirsiniz. İki şişle lif yapımı için hemen videoya geçiyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler