Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gül Dalı Takım Lif Yapılışı

Lif modellerinden daha önce sizlere gül dalı kese lif modelleri yapılışından bahsetmiştik. Şimdi takım olarak yuvarlak lif modelleri, uzun lif modelleri ve kare lif modelleri ekliyoruz. Takım lif modelleri yapımı çeyizlerde çok güzel duruyor. İsterseniz tek tek örüp kullanabilir veya takım olarak örüp kullanabilirsiniz. Gül dalı takım lif yapılışı ayrıntılarını izleyelim hep birlikte.

Gül Dalı Takım Lif Modeli Nasıl Örülür?

Oldukça gösterişli ve güzel olan bu takım lif çeyizlerinizin bohçalarınızın baş köşesinde yerini almalı. Tasarım olan bu liflerle farklılık yaratmak artık çok kolay. Malzeme olarak 3 renk lif ipi ve 6 numara tığ kullanıyoruz. Malzemeler hazırsa hemen gül dalı takım lif yapılışına başlayabiliriz.

Takımımızın uzun lifi için 6 fıstık eninde 6 fıstık boyunda yıldız tekniğiyle bir parça örerek başlıyoruz. Çapraz köşeden iki tane daha daha parça yapıyoruz. Birbiri ardına birleşik 3 parça oluşuyor. Oluşan bu parçaların etrafını kutu tekniğiyle 3 sıra daha örüyoruz ve fıstık üzerine pipirik yaparak kenar oyasını bitiriyoruz. Süsleme için ne kadar çiçek veya yaprak kullanmak isterseniz o kadar yapıp istediğiniz yerlere dikebilirsiniz. Uzun lifimizin uçları içinde 2 şer tane tomurcuk yapıp zincirle birleştirip üç kısımlara bağlayarak daha hoş bir görünüme sahip olmasını sağladık.

Gül Dalı Takım Lif Yapılışı 2

Takımımızın kare modeli için yıldız tekniğiyle 17 fıstık eninde 17 fıstık boyunda bir parça örerek başlıyoruz. Oluşan bu kare parçanın etrafına 2 sıra da kutu tekniğiyle örerek lifimizi büyütüyoruz. Kenar oyası için de takımın diğer parçalarında olduğu gibi fıstık üzerine pipirik yapıyoruz. Kutu tekniğiyle örgümüzün kısımların arasından uçlarında tomurcuk olan zinciri geçiriyoruz ve köşeden bağlayarak takıma uygun hale getiriyoruz. Üstünün süslemesi için güller yapraklar ve tomurcuklar yapıyoruz. Gözümüze hoş gelen şekilde bu çiçekleri dikerek kare modelimizi bitiriyoruz.

Gül Dalı Takım Lif Yapılışı 1

Modelimizin yuvarlak modeli için 6 zincir çekip bir halka yaparak başlıyoruz. Yaptığımız bu halkanın içine aralarında 3 er zincir olacak şekilde 6 tane fıstık yapıyoruz. Üst sırada her dilimde 1 fıstık artırma yapıyoruz. Her dilimin fıstık sayısı 7 olana kadar büyütüyoruz. 2 sırada kutu tekniğiyle ördükten sonra kenar oyası yapıyoruz. Kenar oyası için diğer paralarımızda olduğu gibi fıstık üzerine pipirik yapıyoruz. Yuvarlak modelimizde de diğer parçalarda olduğu gibi kutu tekniğiyle ördüğümüz kısımdan uçlarında tomurcuk olan zinciri geçiriyoruz ve bağlıyoruz.

Gül Dalı Takım Lif Yapılışı

3 liften kısaca bahsettik. Şimdi nasıl örüldüklerini videolu görme zamanı.

Gül Dalı Takım Lif Yapılışı 3

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler