Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baklava Dilimi Uzun Lif

Lif modellerinden çok güzel bir örnek daha var sırada. Baklava dilimi uzun lif yapılışı. Harika bir model. Lif örnekleri yapılışı baştan sona videoda anlatılmakta. Takılmadan çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Baklavada dilimi lif modellerinden çok güzel örneklerin yapılışını detaylı olarak hazırlamıştık. Mesela baklava dilimi yıldız lif yapılışı harika bir örnek. Papatya lif modeli yapılışı muhteşem modeller arasında. Üzeri çiçekli çok güzel bir lif modelleri anlatımlı örnek. Hadi sözü daha fazla uzatmadan baklava dilimi uzun lif yapılışına geçelim.

Baklava Dilimi Lif Nasıl Örülür?

Baklava dilimi uzun lif için istediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Gri – sarı, gri mavi, gri- mint yeşili gibi renklerin uyumu da çok güzel olacaktır. Yine renkli kısımlar için artık ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Baklava dilimi lif modeli çeyizlere ayrı bir hava katacak. Bu yazımızda yepyeni videolu olarak anlatımı yapılmış lif modelini ayrıntılı hazırladık. Lifimiz oldukça kullanışlı ve görselliği ile çeyizlere yakışacak kıvamda. Modelin tasarımı Kadriye Akalın’a ait ve yapım videosu Örgü Sevdası tarafından anlatılmış. Bende çok beğenerek sizlerle paylaşıyorum.

Baklava Dilimi Uzun Lif

Lifin yapımı için gerekli olan malzemeler 4 renk lif ipi, 7 numara tığ. Yapım tekniği ise oldukça kolay üçlü fıstık yöntemi ile örülüyor. 3 adet dilim yapılıyor her dilime yaprak ve çiçek uygulaması yapılarak lifin görselliği daha şık bir hale getiriliyor. Dilimler bitince yanlar yine üçlü fıstık yani yıldız tekniği ile örülüyor. Böylelikle baklava şeklini almış oluyor. Son iki sıra da ise çerçeve dönülüp kenar oyası uygulaması yapılıyor ve bitiriliyor. Modeli açık pembe gri olarak yapılmış videoda. Sizler istediğiniz renk uyumlarını uygulayabilirsiniz. Bence bu modele açık mavi ve gri de çok yakışır. Dilerseniz yapım videosundan destek alarak lifimizi örelim. Kolay gelsin.

Baklava Dilimi Uzun Lif 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler