Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Takım Kare Lif Yapılışı

Lif örneklerinden takım çalışmalarına devam ediyoruz. Güllü takım uzun lif yapılışını ördük. Güllü takım kese lif yapılışını ördük. Güllü takım yuvarlak lif yapılışını ördük. Şimdi sıra güllü takım kare lif yapılışında. Bu model ile örgü peçetelik modelleri de çok güzel olur diye düşünüyorum. Çok güzel ve zarif bir örnek. Tam takım lif modellerinden çeyizlik bir örnek. İnsan kullanmaya kıyamaz. Lif modelleri anlatımlı örneği banyo dekorasyonunda dekor ürünleri olarak da kullanabilirsiniz. Harika bir örnek. Örgü gül modellerini farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz lifin anlatımına geçelim. Önce kısaca yazılı olarak yapılışına değinelim. Ardından videolu yapılışına geçelim.

Güllü Kare Lif Nasıl Örülür?

Harika bir takım daha örüyoruz. Takımın parçalarını daha önce örmüştük. İsterseniz hepsini ayrı ayır olarak örebilirsiniz. Yada takım olarak çalışabilirsiniz. Güllü takım kare lif yapılışının detaylarına geçelim. Malzeme olarak ekru renk lif ipi, gold simli ip, 7 ve 22 numara tığ, makas ve iğne kullanıyoruz.

Güllü Takım Kare Lif Yapılışı 1

Öncelikle kare bir lif tabanı örmemiz gerekiyor. Yıldız örgü tekniği ile 20 fıstık olarak başlayıp 20 sıra olana kadar kare lif tabanımızı örüp kenar uygulaması olarak 2 dolgulu fıstıklar yapıyoruz. Kenar uygulamamızın ikinci sırasında ise gold sim ip ile zincir çekip fıstık aralarına ilmeğimizi sabitliyoruz. Bu şekilde bir kenar çerçeve yapıyoruz ve kenar uygulamasını tamamlıyoruz. Güllerimiz için 70 zincir çekip 33 tane kutucuk yapıyoruz ve bir boş bir dolu olarak çiçek yapraklarını oluşturup sim ip ile kenar uygulamasında yaptığımız gibi çerçeve yapıp gülümüzü dikerek lifimizin üstüne de dikerek sabitliyoruz. 5 adet gül elde ediyoruz bu şekilde. Yapraklarımızı da 10 tane örerek üstlerine sim ip ile isleme yaparak lif tabanımızın üstüne dikip sabitliyoruz ve modelimizi tamamlıyoruz.

Güllü Takım Kare Lif Yapılışı 2

Güllü Takım Kare Lif Yapılışı

Lifimizden kısaca bahsettik. Şimdi videolu yapılışını izleyelim. Çok beğeneceğiniz harika modellerden. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler