Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gül Desenli Lif Yapılışı

Sırada gül desenli lif yapılışı var. Çeyiz kıskandıracak lif modellerinden. Gül desenlerini kullanmayı çok seviyoruz. Lif örneklerinde, kanaviçe etamin modellerinde, bebek örgülerinde, dantel örneklerinde veya şiş – tığ fark etmez birçok örgü modelleri ve yapılışlarında gülleri kullanıyoruz. Bugün gül deseninin liflerimize yansıttık. Gül desenli lif modellerinde ana renk beyaz güller ise dilediğimiz renklerde. Güllü lif modelleri anlatımlı videolu olarak hazırladık. Uzun lif modellerine bir örnek. Güllü kare lif yapımı, güllü kese lif yapımı ve uzun lif yapımı ile şahane bir takım lif modelleri oluşturabilirsiniz. Gül desenleriyle örülmüş bir liften daha bahsedelim ve sonrasında yeni modelin anlatımına geçelim. Güz gülleri lif yapımı üzeri örgü gül motifleriyle süslenmiş örneklerden. Aynı gülleri patik modellerini süslemek içinde kullanabilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız lif modeli 3 boyutlu lif modellerinden. Nasıl örüldüğünü merak ediyorsunuz değil mi. Hemen videoya, anlatıma geçelim.

Gül Desenli Lif Nasıl Örülür?

Ortada açmış bir gül kenarlarda gonca gül. Uzun lif modellerine çok sevilen bir örnek daha ekliyoruz. Gül goncalarını farklı liflerde de kullanabilirsiniz. Mesela yuvarlak lif modelleri örüp içine birkaç tane gonca gül yerleştirebilirsiniz. Yada tamamen farklı bir model tasarlayabilirsiniz. Bebek yeleklerinde, bebek battaniyelerinde süsleme olarak kullanabilirsiniz.

Gül Desenli Lif Yapılışı

Lifin tutma kısımlarını plastik halkalarla veya örgülerle yapabilirsiniz. Her iki şekilde de kullanışlı ve şık duracaktır. Gül desenli lif yapılışı için ana renk beyaz gül renklerini istediğiniz renklerde seçebilirsiniz. Şimdi nasıl örüldüğünü izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler