Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güz Gülleri Lif Yapımı

Lif modellerinden yeni tasarım mir lif daha. Güz gülleri lif yapımı. Güller birçok yerde kullanabilirsiniz. Farklı lif modellerinde de, örgü süsleme sanatında da. Gülleri lif örneklerinde çok kullanıyoruz. Çeşit çeşit örgü güllerden oluşan lifler örüyoruz. Suzan’ın gül bahçesi lif yapılışı tasarım modellerden. Orada bulunan büyük gülleri bebek battaniyesi süslemelerinde de kullanabilirsiniz. Gül motifli lif modelleri son zamanların trend liflerinden. Kese lif modelleri yapılışı da hem kese lif modellerinden hemde güllü lif modellerinden. Şimdi yine harika güllerle süslenmiş güz gülleri lif yapımın detaylarına geçelim.

Güz Gülleri Lif Nasıl Örülür?

Güz gülleri lif yapımının hemen malzeme listesi ile başlayalım ve yapılışına geçelim. 7 renk lif ipi kullanıyoruz. Güller için önceki liflerden kalan ipleri kullanabilirsiniz. 2 mm tığ kullanacağız. Fırfırlar için 7 numara tığ kullanacağız. Dikmek için iğne ve makasa ihtiyacımız olacak. Hadi yapılışına geçelim.

Güz Gülleri Lif Yapımı 3

Sonbahar temalı lifimizde renkler sonbahar renkleri olarak kullanılmıştır. Lifimiz için öncelikle 6 dilimden oluşan papatya bir taban örüyoruz. Yıldız örgü tekniği ile ördüğümüz taban lifimize ortadan 6 fıstıkla başlayıp her fıstığın üzerine 3 lü fıstıklar örerek 6 dilim haline getiriyoruz. Her dilimde yani her sırada dilim sonlarında artırma işlemi yaparak fıstık sayılarını artırıyoruz. Her dilim 8 fıstık olana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Her dilimde ayrı ayrı çalışarak 2 sıra eksiltme işlemi yaparak 6 fıstığa düşürüyoruz sayımızı ve bu işlemi diğer dilimle üzerinde de yapıyoruz. Lif tabanımızı bitirdikten sonra yapraklarımızı dilimler üzerine dikişsiz olarak uyguluyoruz. Tomurcuk güllerimizi de her dilimin üzerine dikmek için ve bir tanede lifimizin ortası için 7 adet örüyoruz. Lifimizin kenarlarında fırfır uygulaması yaptıktan sonrada güllerimizi yaprakların üstünde kalacak şekilde dikerek sabitliyoruz ve modelimizi tamamlıyoruz.

Güz Gülleri Lif Yapımı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler