Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Lif Modeli ve Yapılışı

Lif modellerinden beğeneceğiniz örmesi zevkli çok güzel bir model. Mavi renkli kısımları gökkuşağı renklerinde örerek gökkuşağı lif modelleri olarak da tamamlayabilirsiniz. Örgü çiçek modelleri ile süslediğimiz yuvarlak lifi değiştirerek farklı süslemeler de ekleyebilirsiniz. Yuvarlak lif modelleri yapımında nazar boncuklu, güllü, renkli örnekleri çok kullanıyoruz. Nazar boncuğu yuvarlak lif yapımı beğeneceğiniz örnekler arasında yer alıyor. Yeni yuvarlak lif modellerinin yapılışına bir tıkla ulaşabilirsiniz. Ve tüm örgü modelleri ve yapılışları, iğne oyaları, hobi dünyasına ait paylaşımları bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Şimdi yuvarlak lif modeli ve yapılışına geçelim.

Yuvarlak Lif Modeli ve Yapılışı 1

Yuvarlak Lif Modelleri Renkli

Çok güzel ve kullanışlı bir lif. Çeyizlik, hediyelik veya günlük kullanımlar için örebilirsiniz. Yuvarlak lif modeli ve yapılışı için 4 renk lif ipi kullanıyoruz. 2 no silikon saplı tığ kullanarak öreceğiz. Zemin beyaz ve içindeki gökkuşağı için mavi tonlarını kullanabilirsiniz. Lifimize beyaz ipimizle 5 zincir çekerek ve içine 6 fıstık yaparak ilk sırayı tamamlıyoruz. 2 sırada her yuvanın içine 2 li fıstıklar yapıyoruz. Diğer sıralarda sonlarda artırarak 7 sıra yapıyoruz. Daha sonra mavi iple ortasına gökkuşağı yapımına başlıyoruz. İlk sırada 4 zincir çekerek içine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz. 2 sırada her yuvanın içine 2 li fıstıklar yapıyoruz. 4 sıra yaptıktan sonra tamamlanan gökkuşağını her dilime aynı teknik ile tamamlayıp etrafından kutu tekniği beyaz ipimizle kenar yapıp tamamlıyoruz tamamlanan lifin ortasına ve her dilime çiçek yapıp bitiriyoruz. Örgü çiçek yapılışı için 6 zincir çekerek başlıyor, zincir içine 3 er zincir çekerek yuva oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz yuvaların içine ikili trabzan yaparak yaprak yapıyor, ikinci sıra 4 zincir çekerek yine yuva oluşturuyoruz. İçlerine 4 lü trabzan yaparak çiçeğimizi tamamlıyoruz. Bu çiçekten 7 tane yapıyor ve lifimizi süslüyoruz.

Yuvarlak Lif Modeli ve Yapılışı

Lifimizden kısaca bahsettik. Şimdi yuvarlak lif modeli ve yapılışının videosunu izleyelim. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=riz20Q57oXA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2LUZ6qJJOTCI2EYaKguEASkAO_Hob9RrVpqlF05v5n1N78QXGxN5J933g

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler