Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gülen Yüz Lif Yapımı

Sakallı iplerle, kirpi iplerle, lif ipleri ile örebileceğiniz harika bir örnek hazırladık. Çocuklara özel olarak hazırlayacağınız bir model. Gülen yüz lif yapımı kirpi ipi ile örülmüş bir örnek. Amigurumi tekniği ile örülen bir lif. Paspasları, yuvarlak motifleri aynı teknikle örüyoruz. Trabzanlarla örüyoruz. Gülen yüz lif yapımı çok sevimli. Üzerine yapacağınız süslemelerle istediğiniz yüz ifadeleri ile örebilirsiniz. Lif modelleri bebeklere özel, çocuklara özel olarak yapabilirsiniz. Banyodan korkan çocuklar için bir nebze olsun alıştırıcı olabilir. Aynı iple kirpi iplerle örülmüş lif örneklerine değinelim. Yine çocuklar için bebek lif modelleri olarak örebilirsiniz. Kaplumbağa banyo lifi yapılışı çok güzel bir model. Yavru köpek banyo lifi yapılışı aynı iple örülmüş diğer bir örnek. Balık desenli lif yapılışı çok güzel bir örnek. Kese lif modellerinden diyebiliriz. Daha fazla lif yapımı örnekleri için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi gülen yüz lif yapımı detaylarına geçelim.

Gülen Yüz Lif Nasıl Örülür?

İstediğiniz yüz ifadesi ile şekillendirebileceğiniz bir lif. Gülen yüz lif yapımı gözleri kalpli, yıldızlı olarak örebilirsiniz. Yine yuvarlak örüp farklı modellere çevirebilirsiniz. Ayıcık yapabilirsiniz, kulaklar örüp tavşan yapabilirsiniz. Unicorn yapabilirsiniz.

Gülen Yüz Lif Yapımı

Gülen Yüz Lif Yapımı 1

Gülen yüz lif yapımı 19 cm çapında. Sihirli halka ile başlıyor 3 zincir çekip 12 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki tura yine 3 zincir ile başlayıp her tura 2 trabzan yaparak 24 trabzan yapıyoruz. 3. turda 1 ör 1 artır ile 36 trabzan yapıyoruz. 4. turda 2 ör 1 artır ile 48 trabzan yapıyoruz. 5. turda ise 3 ör 1 artır ile 60 trabzan yapıyoruz. Sarı iple ördüğümüz ana parçayı bitiriyoruz.

Yuvarlak gözler için sihirli halka içine 12 trabzan yapıyoruz. Ağız için zincir çekip üzerine dikebilirsiniz. Yada ilmek kaydırma yapabilirsiniz. Kalp gözler için ise aşağıdaki şemayı kullanabilirsiniz.

Gülen Yüz Lif Yapımı 3

Gülen yüz lif yapımını tamamladık. Çok güzel oldu.

Gülen Yüz Lif Yapımı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-happy-face-scrubby-emoticons/RHC0512-016885M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler