Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İster Lif Modeli İster Bebek Battaniyesi Örneği

Lif modelleri veya bebek battaniyesi olarak örüp kullanabileceğimiz güzel bir örnek hazırladık. Hatta bebek yelek modellerinde bile kullanılabilir. İster lif modeli ister bebek battaniyesi örneği ipleri uzatarak ördüğümüz örneklerden. Örgü modellerinde bir yerde gördüğümüz örneği çevirerek farklı bir yerde de kullanabiliriz. Biraz hayal gücü yeterli. Sonrasında ipleri, tığları, şişleri elimize alıp örgülerimizi örmeye başlayabiliriz. Tüm örgüler, tüm örnekler bu şekilde çıkmıyormu zaten. Anlatımlı olarak çok güzel örnekler hazırladık. Kimi videolu, kimi şemalı, kimi ayrıntılı anlatımlı. Bugün Türkçe videolu olarak hazırladık lifin yapılışını. Sizde uzunluklarını istediğiniz gibi ayarlayarak takım lif modelleri olarak kullanabiliriz. Mesela uzun lif modelleri, dikdörtgen lif modelleri, kese lif modellerinden oluşan güzel bir takım oluşturabilir çeyizlik takım lif modelleri hazırlayabiliriz. Takım lifleri hediye olarak da hazırlayabiliriz. Mesela evlenecek bir arkadaşımıza bizlerden hatıra kalması için en güzel hediyelerden olacaktır. Eğer hazırsak birçok şekilde kullanacağımız lifin yapılışına geçelim.

Yeni Lif Modeli Yapılışı

İster Lif Modeli İster Bebek Battaniyesi Örneği

Turuncu beyaz, kırmızı beyaz, sarı beyaz, mavi beyaz gibi renkleri uyarlayarak öreceğimiz harika bir lif. Hatta bu modelde renk renk çizgi çizgi örüp artık ipleri değerlendirebilirsiniz. Sizce bu modelden paspas olur mu. Sanki koton iplerle örüldüğünde olur gibi.

İster Lif Modeli İster Bebek Battaniyesi Örneği 1

İster lif modeli ister bebek battaniyesi örneği birçok modele çevrilecek gibi. Güzel olacak gibi. Eğer sizin de bu güzel modelle yapabileceğimiz değişik fikirleriniz varsa bizlerle paylaşabilirsiniz. Şimdi keyifle öreceğimiz harika örneğin anlatımına geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler