Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Nazar Boncuğu

Yepyeni bir lif daha. Örgü nazar boncuğu. Lif örneklerinde ve çeşitli örgü modellerinde nazar boncuğunu zaman zaman kullanıyoruz. Özellikle lif modellerinde. Daha önce nazar boncuğu lif örneğinden kese şeklinde bir lif örmüştük. Daha sonra nazar boncuklu uzun lif yapımını hazırladık. Tabi unutmayalım birde güzel dantel havlu kenarı örneğimiz var. Çeyizlik dantel havlu kenarı yapımından bu modelin tarifine ulaşabilirsiniz. Tığ işi lif yapılışının tarifine geçelim yeni örneğimizi örmeye başlayalım.

Örgü Nazar Boncuğu 1

Örgü Lif Modelleri Anlatımlı

Örgü nazar boncuğu modelimiz kese olarak tasarlanmış çok yeni soluklu bir model. Örgü sevdası YouTube kanalının yeni tasarımına biz hayran kaldık ve her çeyizde olmasını desteklediğimiz için sizlere yapımını tekniğini videolu olarak hazırladık. Malzemelerimize geçecek olursak normal lif ipi kristal olarak geçiyor bu ip ve her ip satan tuhafiyelerden temin edebilirsiniz. Üç renk lif ipi ile elinize uygun bir tığ yeterli oluyor. Video da 7 numara ile örülmüş lifimiz onu da dip not olarak sizlere aktaralım.İsterseniz modelimizin yapım tekniğine değinelim.

Modelimiz de fıstıkların ve zincirlerin uyumlarını görüyoruz ki bu da yapımının çok kolay olduğunu gösteriyor. Model de aynı zaman da ip değişimini de öğrenmiş oluyoruz bu da bir sonraki modellerde kullanacağınız yeni teknikleri öğrenip kendimizi lif konusunda bir tık daha izler taşıyacağımıza haberci. Her sırada normal düz zemin örer gibi örülüyor fakat renk değişimleri Harika bir nazar damlası oluşturuyor. 8 fıstık ördükten sonra üç sıra her dilimi diğer dilimlerden bağımsız örüyoruz. En son bir dilimimize de Boğaz kısmı yani el geçme yeri yapıyoruz. Lifin ön yüzü bitti şimdi aynı sayılarla arka kısmı örüyoruz. Tek fark beyaz ip ile örülecek olması. Aynı işlemlerle ve sayılarla arka parçayı da ördükten sonra bu kez kenar oyası uygulamasına geçiyoruz. Kenar oyasını giderken aynı zaman da iki parçamızı birbirine eklemesini yapıyoruz. Dilerseniz sizi daha fazla tutmadan videomuzu da yayınlayalım ki rahat berrak bir anlatımla nazar damlamızı örün.

Örgü Nazar Boncuğu

Örgü Nazar Boncuğu 2

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler