Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lahana Lif Anlatımlı Yapılışı

Lif modellerinden çok beğeneceğiniz yepyeni bir model. Lahana lif modelleri kat kat çok güzel duruyor. Orta kısmında örgü gül modellerinden çeşitlerinden oluşan bir örnek. Sizde orta kısmına beğendiğiniz motiflerin uygulamasını yapabilirsiniz. Lahana lif modellerinin çeşitleri var. Pıtırcıklı lahana lif, fırfırlı lahana lif modeli, örümcekli lahana lif yapılışı gibi. Birçok model var. Bugün ortası güllü kenarı fıstıklı, simli bir model tarifi var. Lahana lif anlatımlı yapılışı detaylarına geçelim.

Açıklamalı Yapılışı İçinde Lahana Lif

Lahana lif anlatımlı yapılışı için seçtiğiniz renklerde iplik kullanabilirsiniz. Modelde 1 adet krem rengi lif ipi, gold renkli nakış ipi, 1, 75 mm tığ, 22 numara tığ kullanıyoruz. Dikiş iğnesi ve birde makasa ihtiyacımız olacak.

Lahana Lif Anlatımlı Yapılışı 1

 Modelimize ortadan 5 fıstıkla başlıyoruz. İkinci sırada fıstıklarda artırma işlemi yaparak 10 fıstık elde ediyoruz. 3. sırada yine fıstıklarda artırma işlemi yaparak 20 fıstık elde ediyoruz. Kenarlardaki yapraklar için fıstık aralarına 5 zincir çekerek yuvalar oluşturuyoruz. Yaprakların kenarlarına sim ipimizle zincir çekip ilmeğimizi sabitleyerek örüyoruz. Çerçeve görüntüsü elde ediyoruz. Ortada hazırlamış olduğumuz motifin yaprak uçlarına batarak aralara zincir çekip sabitliyoruz. Zincirlerin üstüne trabzanlar yapıyoruz ve 4 sıra trabzan olarak örüyoruz. Trabzanlar bittikten sonra fıstık ve örümcek örerek ilerliyoruz. İlk katta 5 sıra olarak örüyoruz. 2. Ve 3. Katta 4 sıra ve en son katta 3 sıra örüyoruz. Katların uçlarına sim ip ile kenar oyası yapıyoruz. Ortaya gül yapıyoruz ve dikerek sabitliyoruz. Modelimizi bu şekilde tamamlamış oluyoruz.

Lahana Lif Anlatımlı Yapılışı

Lahana Lif Anlatımlı Yapılışı 2

Lahana Lif Anlatımlı Yapılışı 4

Çok güzel oldu. Lahana lif anlatımlı yapılışı için detaylı videosuna göz atalım. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler