Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Galatasaray Lif Örnekleri

Lif modellerinde bugün taraftar lif modelleri hazırladık. Galatasaray lif örnekleri. Yapılışı ayrıntılı. Sporu sevenler için daha önce farklı örgülerden bahsetmiştik. Penye iple harika bir paspas örmüştük. Basketbol topu şeklinde paspas açıklaması detaylarına önceki yazılardan ulaşabilir ve çocuklarınızın odası için örebilirsiniz. Futbol topu desenli battaniye örmüştük. Futbol topu şeklinde şapka yapılışı da çocuklarımızın çok seveceği bir model. Tığ işi ile ördüğümüz Galatasaray lif örneklerinin yapılışına geçelim.

Galatasaray Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Yepyeni harika bir model. Taraftar lif. Bu modelden yola çıkarak sizde tuttuğunuz takımları, çocuklarınızın tuttuğu takımlardan lif örnekleri örebilirsiniz. Lif modeli yeni tasarım bir lif. Yuvarlak olarak tasarlanmış. Galatasaray lif örnekleri yapılışında 3 renk lif ipi kullanıyoruz. Sarı, kırmızı ve beyaz. 2 numara tığ kullanacağız. 6 parça olarak öreceğiz. 3 parçası GS yazısı, 3 parça bir sarı bir kırmızı yaparak üçlü yıldız tekniğiyle örüldü.

Galatasaray Lif Örnekleri

3 zincir çekerek içine bir fıstık yapıp kapatılarak tepesine ve karşı yuvaya ikili kapatarak ilk sıra tamamlanıyor. Her sıra renk geçişleri yaparak GS olan parçamızı sıra sonlarında artış yaparak 9 sıra artırma yaparak tamamlayıp 9 sıradan sonra her sıra başında eksiltme ve üçlü yıldız tekniği ile bir parçamızı tamamlıyoruz. Bu parçadan 3 tane daha hazırlıyoruz. Diğer 3 parçamızı yine 3 zincir çekerek içine 1 fıstık yapıp 2li fıstık yapıp ikisini bir kapatarak ilk parçamız da uyguladığımız üçlü yıldız tekniği ile sıra sonlarında artış yapıyoruz. 2 sırada bir sarı bir beyaz üçlü yıldız tekniği yapıp 2 sıra kırmızı 9 sıra sonunda yine sıra başında eksilterek bu parçamızı da tamamlıyoruz. Hazırladığımız 6 parçayı bir GS yazdığımız bir yıldızlar yaptığımız parçaları tersinden 4 zincir çekerek birleştirme yaparak tüm parçaları ekliyoruz. Kenar oyamızda her yuvaya üç dolgulu fıstıklar yaparak tamamlıyoruz. Ortasında oluşan boşluğa kırmızı bir puf çiçeği ortasına sarı yaparak lifimizin ortasına dikiyoruz. Lifimiz bu şekilde tamamlanıyor. Hem çeyizlik hem bolca sipariş alabileceğiniz hediye olarak ta yapabileceğiniz harika bir model.

Lifin açıklama kısmında ilk modelin yapılışını inceliyoruz. Videoda ise kare lifin yapılışını göreceğiz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler